AVAX Yakında 25 Doların Üzerine Çıkabilecek mi? Metrikler Neyi Gösteriyor!

AVAX Yakında 25 Doların Üzerine Çıkabilecek mi? Metrikler Neyi Gösteriyor!

Avalanche (AVAX), 4 saatlik 20/50/200 EMA’nın üzerinde sallanırken geçen hafta boyunca tutarlı bir büyümeye tanık oldu. Sonuç olarak, altcoin, 25 dolarlık direnci yeniden test eden yükselen kama benzeri bir yapıyı resmetti.

Son zamanlardaki büyümesi, yakın vadede en yüksek likiditeyi sunan Kontrol Noktası (POC, kırmızı) yakınında beklenen bir engel gördü. 25 doların üzerinde ikna edici bir kapanış, önümüzdeki seanslarda uzun süreli bir toparlanma için kapıları açabilir.

AVAX 4 Saatlik Grafik

avax
avax yakında 25 doların üzerine çıkabilecek mi? metrikler neyi gösteriyor! 3

19 Haziran’da on ayın en düşük seviyesine geriledikten sonra, alıcılar sürekli baskı uyguluyor. Bu satın alma canlanması, AVAX’ın son birkaç gün içinde 20 dolarlık desteği geri almasına yardımcı oldu. Altcoin, 22 Temmuz’da önceki yukarı kanalından ayrıldıktan sonra değerinin %26’sından fazlasını kaybetti.

Alıcılar 20$ bölgesindeki satış baskısına karşı koydular ve varlıklarını yinelemek için fiyatı 20/50/200 EMA’nın üzerine çıkardılar. Böylece fiyat, Bollinger Bantlarının (BB) üst bandının yakınında gezinmeye devam ederek bir yükseliş kenarı ortaya çıkardı.

EMA’lardaki yükseliş geçişi, alt’ı biraz daha parlak bir tarafa doğru konumlandırdı. Ancak fiyat hareketi 25 dolar seviyesine yaklaştı. 

BB’nin üst ve alt bantları birbirine bakarken, AVAX önümüzdeki seanslarda oynaklığını daraltabilir. Bu durumda, fiyat hareketi POC yakınında menzile bağlı bir salınım görebilir.

Üst 25 doların üzerinde güçlü bir kapanış, alt değeri hemen yukarı yönlü gösterebilir. Böyle bir durumda potansiyel hedefler 27-28 dolar aralığında direnç olacaktır.

Gerekçe

avax
avax yakında 25 doların üzerine çıkabilecek mi? metrikler neyi gösteriyor! 4

Göreceli Güç Endeksi (RSI), orta hatta yakınken satın alma gücünde bir kolaylıkla rezonansa girdi. Bu seviyeden olası bir toparlanma, alıcıların grafikte hemen yerlerini korumalarına yardımcı olabilir.

Ayrıca, grafikteki son kazanımlar, hacim osilatöründe (VO) daha düşük zirvelere eşlik etti. Bu, nispeten zayıf bir yükseliş hareketine işaret etti. Bununla birlikte, DMI hatları yükseliş eğilimi göstermeye devam ediyor. 

Çözüm

Düşen hacimlerin yanı sıra 25 dolarlık direncin sağlamlığı göz önüne alındığında, AVAX durgun bir aşama görebilir. Ancak, kuzeye bakan EMA’ların ve POC’nin üzerinde bir konum, satın alma çabalarına yardımcı olacaktır. 25 doların üzerindeki herhangi bir kapanış, bir giriş tetikleyicisine işaret edebilir. Hedefler yukarıda tartışıldığı gibi aynı kalacaktır.

Son olarak, karlı bir hamle yapmak için zincirdeki gelişmelerin yanı sıra daha geniş bir beklenti analizi de dikkate alınmalıdır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında