AVAX: Yakın Vadede Satın Alma Fırsatlarının Olacağı Yer!

AVAX: Yakın Vadede Satın Alma Fırsatlarının Olacağı Yer!
0

USDT Hakimiyet metriği ile ölçülen Tether hakimiyeti, basın zamanında %4,66 seviyesindeydi. Son aylarda da yükseliyor. Aslında bu, kripto piyasasındaki düşüş boyunca varlık fiyatları, sabit paralara sermaye akışının kanıtı ve risk altındaki varlıklardan uzaklaşma ile el ele gitti.

AVAX, 2022’de 100 dolar sınırını aşamadı ve 96 dolardan satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. ATH’sinden zaten %50 indirimli ve daha uzun zaman dilimlerinde daha düşük sürülebilir.

AVAX 1 Günlük Grafik

avax
avax: yakın vadede satın alma fırsatlarının olacağı yer! 3

Ocak ve Şubat ortasında fiyat 100 dolara doğru yükselmeye çalıştı. Ancak, 97.35 dolar ve 98.7 dolarda durduruldu. Aynı zaman diliminde, AVAX art arda daha yüksek dipler oluşturdu (mavi okla gösterilir).

Grafikler, 88 dolarlık alanın, daha yüksek bir zaman dilimi görünümüne sahip piyasa katılımcıları için AVAX satmak için bir yer olarak kaldığını gösterdi. 65$’lık destek seviyesi nispeten güvenli bir satın alma fırsatı olabilir, ancak 64,45$’ın altına yakın bir seans fırsatı geçersiz kılacaktır.

Daha güneyde, 52 dolarlık alan, AVAX talebinin pazara ulaştığını görebilir.

Gerekçe

avax
avax: yakın vadede satın alma fırsatlarının olacağı yer! 4

RSI, nötr 50’nin hemen altında gezindi ve basın zamanında 44.5’te kaldı. Fiyatın geçen bir buçuk ayda daha yüksek dipler oluşturması gibi, RSI da yaptı. Ancak MACD, düşüş eğilimi oluşturduğu için sıfır çizgisinin altına düştü ve daha da düştü.

Genel olarak, momentum düşüş gösterdi, ancak daha yüksek dipler AVAX’ın işleri tersine çevirebileceğine dair bir umut verdi. OBV, bazı geri çekilmelere rağmen istikrarlı bir şekilde daha düşük seviyeler oluşturduktan sonra son birkaç ayda daha da yükseldi. Dolayısıyla, değişken fiyat hareketine rağmen istikrarlı bir alım olduğuna dair kanıtlar var gibi görünüyordu.

Çözüm

OBV, ara dönemde derin gerilemeler görülmesine rağmen satın alma hacminin aylardır sabit kaldığını öne sürdü. Bu talep tek başına Avalanche listelerinde 50 dolara doğru başka bir hareketi dışlamayabilir.

Bitcoin, daha yüksek zaman dilimlerinde yükselişe geçmedi, bu nedenle AVAX yatırımcıları riskle başa çıkmaya hazır olmalıdır. 65 dolar ve 52 dolar, önümüzdeki haftalarda satın alma fırsatları sunabilirken, 88-95 dolarlık alan muhtemelen ayılar tarafından savunulabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap