AVAX: Nisan Ayı Yoğun Bir Şekilde Kırmızıyla Bittiği İçin Mayıs İçin Sırada Ne var?

AVAX: Nisan Ayı Yoğun Bir Şekilde Kırmızıyla Bittiği İçin Mayıs İçin Sırada Ne var?
0

AVAX, düşüşünü Nisan’ın en yüksek seviyesinden %47’ye çıkardığı bir başka düşüş haftasını daha yeni tamamladı. Mart ortasındaki sağlıklı bir pompanın ardından 2 Nisan’da 103$’da zirveye ulaştı ve Nisan ayındaki düşüş aylık performansını 55.05$’da tamamladı.

Nisan, en iyi kripto para birimlerinin çoğu için genel olarak düşüş ayı oldu. Dünün en düşük seviyesi olan 55.05$’dan geri döndükten sonra, yazı yazılırken 58-59$ civarında işlem gördü. Aylık %47 düşüşü AVAX’ı Mart ayının en düşük seviyesinin altına koyuyor.

avax
avax: nisan ayı yoğun bir şekilde kırmızıyla bittiği i̇çin mayıs i̇çin sırada ne var? 3

AVAX bir geri dönüş için mi gelecek yoksa düşüşe devam edecek mi?

AVAX’ın mevcut fiyat aralığında en son sağlıklı bir pompa kaydetmeden önce Ocak 2022’deydi. Para Akışı Göstergesi, güçlü düşüş momentumunu onaylıyor ancak –DI şu anda ADX’i geçiyor.

Bu, düşüş yörüngesinin soğumak üzere olabileceği anlamına geliyor, bu durumda ayılar bir miktar yukarı yönlü devralacak. En son düşüşü, şu anda RSI tarafından belirtildiği gibi aşırı satım bölgesine koyuyor.

Fiyatın yükselişe geçip geçmediğine dikkat etmeniz gereken bazı yakın vadeli Fibonacci tabanlı fiyat seviyeleri. 0,236 Fibonacci düzeltme çizgisi 63 $ fiyat seviyesiyle eşleşir ve 0,382 Fibonacci çizgisi 69,10 $ fiyat noktasıyla hizalanır.

İkincisi, daha önce birçok kez destek olarak test edildi. Kısa vadeli direnç söz konusu olduğunda 73 dolar seviyesi de ilgi çekici olabilir ve 0,5 Fibonacci geri çekilme çizgisi ile uyumludur.

Daha Fazla Olumsuzluk Potansiyeli Var mı?                                                                                   

AVAX şu anda aşırı satılmış olsa bile, hala önemli bir düşüş olasılığı var. Piyasa faktörleri fiyatı baskılamaya devam edebilir. Yükseliş performansı veya devam eden fiyat düşüşü olasılığı, piyasa duyarlılığına bağlıdır.

Binance ve FTX Türevleri fonlama oranları gibi bazı Santiment göstergeleri son birkaç günde önemli ölçüde düşerek düşük yatırımcı güvenine işaret ediyor. Piyasanın bu tür piyasa koşullarında daha fazla olumsuzluk yaşaması muhtemeldir.

Bununla birlikte, hem Binance hem de FTX fonlama oranları, son birkaç saat içinde bir miktar duyarlılık iyileşmesine işaret ediyor ve bu, Cumartesi günkü düşük seviyelerden hafif bir toparlanma ile uyumlu.

avax
avax: nisan ayı yoğun bir şekilde kırmızıyla bittiği i̇çin mayıs i̇çin sırada ne var? 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap