AVAX, Bu Metrik Açısından Önümüzdeki Çeyrekte Ethereum’u Geçebilir!

AVAX, Bu Metrik Açısından Önümüzdeki Çeyrekte Ethereum’u Geçebilir!
0

Önde gelen bir kripto araştırma firması Avalanche’ın (AVAX) günlük işlem sayısı açısından Ethereum’un (ETH) arkasından geldiğini söylüyor.

AVAX vs. ETH

avax
avax, bu metrik açısından önümüzdeki çeyrekte ethereum'u geçebilir! 2

Yeni bir blog gönderisinde, dijital varlık araştırma firması Messari, Ethereum’un 2022’nin ilk çeyreğinde günde ortalama yaklaşık 1.17 milyon işlem gerçekleştirdiğini belirtiyor.

Kripto araştırma firmasına göre Avalanche, ilk çeyrekte Ethereum ortalamasının %74’ünü yakaladı ve ikinci çeyrekte bunu aşabilir.

“Teşvik programlarının beklemeye alınması ve alt ağların yola çıkmasıyla Avalanche, önümüzdeki çeyrekte Ethereum’u geçmek için ilginç bir fırsata sahip.”

Avalanche’a göre, alt ağ, bir dizi blok zincirinin durumu üzerinde fikir birliğine varmak için birlikte çalışan dinamik bir doğrulayıcı kümesi olan alt ağ anlamına gelir.

Messari ayrıca AVAX’ın işlem ücretlerinin, kısmen Apricot adlı büyük bir Avalanche güncellemesi sayesinde ikinci çeyrekte düşeceğini tahmin ediyor.

Apricot’un daha fazla piyasaya sürülmesiyle, işlem ücretleri o zamandan beri sabitlendi ve işlem başına ortalama 0,67 dolar oldu. Kayısı, düğümlerin geçmiş işlemleri güvenli bir şekilde sıkıştırabileceği bir süreç olan ‘doğrulanabilir budama’yı kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

İşlem maliyetlerinin düşük ve kullanıcılar için öngörülebilir olmasını sağlayan bir ücret mekanizmasına sahiptir. İstikrarlı olsa da, işlem ücretleri günlük işlemlerle paralel olarak yukarı doğru bir eğilim gösteriyor. Apricot‘un daha fazla beklenen sürümleriyle, ortalama işlem ücretlerinin istikrar kazanmaya ve düşüş eğilimine devam etmesini beklemeliyiz.”

AVAX yazı yazılırken 77 dolar civarında işlem görüyor. Piyasa değerine göre 10. sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte %3’ten fazla ve son iki haftada yaklaşık %20 düştü.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap