AVAX Bir Aralıkta Sıkıştı, Ancak Satın Alabileceğiniz Yer Burası Olabilir!

AVAX Bir Aralıkta Sıkıştı, Ancak Satın Alabileceğiniz Yer Burası Olabilir!
0

AVAX geçen hafta 104 dolardan 80 dolara sürekli düşüş gösteriyordu, ancak son günlerde bir aralık oluşturduğu görülüyordu. Aralık ayından bu yana güçlü bir satış baskısı döneminden sonra, bu aralık, daha düşük zaman dilimlerinde bir birikim aşaması olasılığını gösterdiği için memnuniyetle karşılandı. Bitcoin de 40.5 bin dolarlık desteğin üzerine yavaşça tırmanıyor gibi görünüyor ve bu, Avalanche’ın önümüzdeki birkaç gün içinde iyi performans gösterdiğini görebilir.

avax
avax bir aralıkta sıkıştı, ancak satın alabileceğiniz yer burası olabilir! 3

Üçlü musluk yapısı, fiyatın bir aralık oluşturduğu ve hızla tersine dönen bir sapma (ilk yeşil ok) gördüğü bir yapıdır. AVAX, bu yapıyı kendi çizelgelerinde gösteriyor gibi görünüyordu.

İkinci dokunuşta sapma, saatlik seansın kapanabileceği bir alan değildi. Ancak, alıcıların bu bölgeye bir düşüş teklif etmeye istekli olduğu açıkça belirtildi. Bu nedenle, 80 dolarlık alan olan camgöbeği kutusu, bir talep bölgesi olarak sınırlandırılmıştır.

AVAX’ın bu düşük seviyeleri bir kez daha süpürmesi ve likidite arayışı içinde muhtemelen 77 $ veya civarına düşmesi bekleniyordu. Böyle bir hareket, sıkı stop-loss ile uzun pozisyonları avlayacak ve aynı zamanda, düşük aralıkların tutulmasındaki bariz başarısızlıkla yanlış yönlendirilen ayıları kısa pozisyonlar açmaya teşvik edecektir. Bu, tasarlanmış likidite olarak adlandırılabilir.

Bir kez yapıldığında, fiyat tersine dönecek ve benzer bir hikayeyi orada da tekrarlamak için yüksek aralıkları arayacaktır.

Gerekçe

avax
avax bir aralıkta sıkıştı, ancak satın alabileceğiniz yer burası olabilir! 4

RSI, seans kapanışında daha düşük dipler yazdırırken, RSI daha yüksek dipler oluşturduğundan, son 24 saat içinde yükseliş ayrışması oluşturdu. Bu farklılığı fiyatta bir sıçrama izledi.

Yönlü Hareket Göstergesi, güçlü bir eğilimin varlığına ilişkin olarak sonuçsuz kaldı. Bu, fiyatın 80 ile 91 dolar arasında dalgalanmasının bir sonucuydu. Fiyat orta aralıkta olduğundan, DMI güçlü bir trendin olmadığını gösterdi.

Çözüm

Düşük aralıklar ve yüksek aralıklar, saatlik zaman diliminde iyi alım ve satım fırsatları sundu. Fiyatın, aralıktan bir çıkış sunabilmesi için bu seviyelerin üzerinde veya altında bir seansı kapatması ve bunları destek veya direnç olarak yeniden test etmesi gerekir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap