AVAX 75$ Seviyesini Geçemedi, 50$’a Geri Dönebilir Mi?

AVAX 75$ Seviyesini Geçemedi, 50$’a Geri Dönebilir Mi?
0

Önceki bir makalede, 75 dolar seviyesinin yeniden düşüş testi olasılığı araştırıldı. Basın zamanında, Avalanche için böyle bir yeniden testin yapılmış olabileceği ortaya çıktı. Son birkaç hafta içinde bazı kazanımlar kaydedilmesine rağmen, piyasa yapısı inatla düşüşe devam etti ve son piyasa koşulları göz önüne alındığında 95 dolardaki önceki en düşük seviyeler ışık yılı uzakta görünüyordu. AVAX’ın bir kez daha 50 dolarlık talep alanına düşebileceği görülüyor.

AVAX 12 Saatlik Grafik Analiz

avax
avax 75$ seviyesini geçemedi, 50$'a geri dönebilir mi? 3

147$’dan 75,5$’a hareket temel alınarak, bu hareket için %27,2 uzatma seviyesi olarak 56,05$ veren bir dizi Fibonacci geri çekilme çizgisi (sarı) çizildi. %27.2 ve %61.8 genellikle eğilimin ters yönde bir tepki gördüğü genişleme seviyeleridir.

50-55$’lık alan aynı zamanda daha uzun vadeli bir talep alanını temsil ediyordu.

AVAX için son birkaç gün için yükselen bir trend çizgisi çizildi ve bu trend çizgisi kırıldı, bu da AVAX’ın son kazanımlarını geri alabileceğini gösterdi.

Fiyat 75,5 doları geçmedikçe ve onu desteklemek için çevirmedikçe, AVAX’ın önümüzdeki günlerde veya haftalarda daha düşük seviyeler kaydetmesi olasılığı devam edecek.

Gerekçe

avax
avax 75$ seviyesini geçemedi, 50$'a geri dönebilir mi? 4

12 saatlik grafikteki RSI, nötr 50 işaretinin hemen üzerine tırmandı ancak hemen altına itildi. Bu, daha düşük zaman dilimlerinde momentum yükselişte olsa da, AVAX için güneye doğru yeni bir adım olasılığının yüksek olduğunu gösterdi.

Müthiş Osilatör de sıfır seviyesini önemli ölçüde geçemedi. Nötr seviyedeydi ve fiyat düşmeye devam ederse yakında düşüş bölgesine itilebilir.

CDV, geçen ayın satış hacminin, son rallinin alım hacminden çok daha ağır bastığını gösterdi. Bu, yukarı doğru hareketin, güneye doğru daha derin bir hareketten önce bir geri çekilme olduğunun bir başka göstergesiydi.

Çözüm

Göstergeler, 12 saatlik grafikte AVAX için güçlü bir düşüş ve satış resmi çizdi. Destek olarak 75,5 dolar seviyesini talep edene kadar, önümüzdeki birkaç hafta içinde değer kazanma beklentisiyle tokeni satın almak muhtemelen mümkün olmayacaktır. 51.5$ ve 45$ seviyeleri, önümüzdeki birkaç gün/hafta boyunca fiyat tarafından ziyaret edilebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap