Avalanche: Neden AVAX Yatırımcıları Bunun İçin Uyanık Kalmalı?

Avalanche: Neden AVAX Yatırımcıları Bunun İçin Uyanık Kalmalı?
0

Kasım ayındaki ATH’sinden bu yana, Avalanche (AVAX) satıcıları, alım rallilerini kontrol altında tutarak ön ayak oldular. Son simetrik üçgendeki tasfiyeler, altını yedi aylık trend çizgisi direncinin (önceki destek) altına çekti.

AVAX 20 EMA’yı (kırmızı) yeniden test etmeye çalışırken, mevcut kurulum gözle görülür şekilde düşüşteydi. Bu nedenle, daha uzun bir zaman diliminde, traderlar/yatırımcılar uzun bahisler yapmadan önce uyanık olmalıdır.

Önümüzdeki birkaç mum çubuğundaki satın alma hacimleri, temel olarak alt fiyatın gidişatını etkileyecektir. Alıcılar acil desteğin yakınında devreye girerse, AVAX devam eden düşüşünden önce sıkı bir aşama görebilir.

AVAX Günlük Grafik

avax
avalanche: neden avax yatırımcıları bunun i̇çin uyanık kalmalı? 3

AVAX, ATH’sinden bu yana değerinin %88’inden fazlasını kaybetti ve 15 Haziran’da on ayın en düşük seviyesine geriledi. Ani eğilim çizgisi direnci, simetrik üçgen çöküşü düşüş çabalarını körükleyene kadar aylarca güçlü destek sundu.

Bu döküm, son satın alma siparişlerinden daha fazla satış hacmi kaydetti ve bu nedenle düşüş eğilimi gösterdi.

Fiyat hareketinin Bollinger Bantlarının (BB) alt bandına yaklaşmasıyla birlikte, alıcılar 16 dolarlık destekten toparlanma fırsatları aramayı hedefleyecek. Bu durumda AVAX önümüzdeki zamanlarda bir daralmaya girebilir.

16$ desteğinin altında zorlayıcı bir kapanış, hedefi 13,5-14.5$ aralığında tutan açığa satış fırsatları yaratacaktır. Bununla birlikte, tüccarlar, makroekonomik faktörlerin piyasa duyarlılığı üzerindeki etkilerini dikkatli bir şekilde değerlendirmelidir.

Gerekçe

avax
avalanche: neden avax yatırımcıları bunun i̇çin uyanık kalmalı? 4

39-direnci kırmak için mücadele ettikten sonra, RSI aşırı satım bölgesine geri döndü. 30 seviyesinin altındaki herhangi bir kapanış, 26 desteğinin yeniden test edilmesini sağlayabilir.

Fiyat hareketinin CMF ile olan düşüş eğilimi, satıcıların yeni bir baskı bulmasına yardımcı oldu. Sıfır işaretinin altında devam eden bir düşüş, düşüş anlatısıyla iyi uyum sağlayacaktır.

Çözüm

BB ve RSI üzerindeki aşırı satım okumalarına bakıldığında, alıcılar acil desteği savunmaya hevesli olacak. 16 dolar bölgesinin altında sürekli bir kapanış olması durumunda, AVAX 13-14 dolar aralığına doğru uzun bir geri çekilme görebilir.

Sonunda, yatırımcılar/traderlar Bitcoin’in hareketini yakından takip etmelidir. Bu okuma, bu teknik faktörleri tamamlamak için hayati olacaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap