Avalanche, Chainlink, CRV Fiyat Analizi: 19 Ocak Çarşamba

Avalanche, Chainlink, CRV Fiyat Analizi: 19 Ocak Çarşamba
0

Bitcoin 4 saatlik 20-SMA’sına karşı mücadele ederken, Avalanche, Chainlink ve Curve DAO tokeni aşırı satım RSI’larını parladı. Kısa vadeli teknik özellikleri düşüş eğilimi göstermeye devam etti. ama bu mu?

Avalanche (AVAX) Analiz

analiz
avalanche, chainlink, crv fiyat analizi: 19 ocak çarşamba 4

22 Aralık’ta üç haftanın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, alt zirveleri işaretleyerek istikrarlı bir şekilde düştü. %37.58’lik bir geri çekilme gördü ve son on günde iki kez 79.3 dolarlık desteği test etti.

4 saatlik grafikte çift dip kırılması, aylık direncini 96.49 $ seviyesinde geçemedi. Son üç gün içinde AVAX değerinin yaklaşık %14’ünü kaybetti. Sonuç olarak, uzun vadeli %50 Fibonacci desteğinin altına düştü. Şimdi, acil direniş  20-SMA’da  (kırmızı) duruyordu.

Basın zamanında, altcoin 85.26 dolardan işlem görüyordu. Baş ve omuz modelini onayladıktan sonra, 4 saatlik RSI aşırı satım bölgesini test etti. 39 işaretinin üzerindeki herhangi bir kapanış, hızlı bir toparlanmayı hızlandıracaktır. Ayrıca,  CMF düşük para hacimleri gördü  ancak düzeliyor gibi görünüyordu.

Chainlink (LINK) Analiz

analiz
avalanche, chainlink, crv fiyat analizi: 19 ocak çarşamba 5

LINK’in boğaları, geçtiğimiz ay içinde 22.42 $ seviyesini dört kez yeniden test etti. Sonunda düşen kama (yeşil) kopuşundan sonra bu seviyeyi aştılar. Bu koparma bir yukarı kanala (beyaz) aktarıldı. LINK, 11 Ocak’ta yedi haftanın en yüksek seviyesine ulaşana kadar (1 Ocak’ın en düşük seviyesinden) %50,2’lik bir yatırım getirisi kaydetti.

Hacim Osilatörü bu aşamada daha düşük zirvelere işaret ederken,  alt boğa rallisini sürdüremedi. LINK, düşen bir kama (sarı, ters desen) olarak işaretlenirken, basına kadar değerinin %25’inden fazlasını kaybetti (11 Ocak’tan beri).

Şimdi, mevcut bölge, alıcıların devreye girip satışı durdurması için hayati hale geliyor. Basın zamanında, LINK 22.38 dolardan işlem görüyordu. Alt’ın RSI’si aşırı satım bölgesinde gezindi ve 30 işaretini geçmek, boğaların toparlanma aşamasını desteklemesi için çok önemli.

Curve DAO Token (CRV) Analiz

analiz
avalanche, chainlink, crv fiyat analizi: 19 ocak çarşamba 6

4.17 dolarlık desteği sağladıktan sonra, boğalar aşağı kanal kırılmasını yukarı kanala (beyaz) aktardı. %36’nın üzerinde bir yatırım getirisinden sonra (10 Ocak’tan itibaren), CRV Kontrol Noktasını  (kırmızı) geçti. 

Ancak, son birkaç gündeki yukarı kanal kırılmasının ardından bu seviyenin üzerinde bir kapanış sağlayamadı.

Şimdi, 20 SMA (kırmızı) 50 SMA’nın (gri) ve 200 SMA’nın (yeşil) altına düştüğü için satış etkisi arttı. Anında destek 4,17 dolar seviyesinde kaldı.

Basın zamanında, CRV 20-50-200 SMA’sının altında 4.40 dolardan işlem gördü. RSI, son üç günde 30 puanın üzerinde bir düşüş gördü . Böylece, şimdi aşırı satım pozisyonu gösteriyor. Ayrıca, DMI düşüş kenarını doğruladı. Ancak ADX, alt için biraz zayıf bir yön eğilimi sergiledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap