Avalanche: Bir kar Fırtınasına Yakalanan AVAX, Kazanın Yükünü Taşıyor!

Avalanche: Bir kar Fırtınasına Yakalanan AVAX, Kazanın Yükünü Taşıyor!
0

Avalanche, son 24 saat içinde Ava Labs kripto para biriminin büyük bir oynaklıkla karşı karşıya olduğu bir test günüyle karşı karşıya. AVAX tokeni, ivme kazanmadan ve %10’un üzerine çıkmadan önce başlangıçta %16’lık bir düşüş yaşadı.

AVAX’ı Gelecekte Neler Bekliyor?

Kriptoda oynaklığın geçmişte kalmasını bekliyorsanız, muhtemelen fazla iyimsersiniz! AVAX tokeni bugün erken saatlerde 27.9 dolara düştü ve yazının yayınlandığı sırada 31 dolara yükselmeden ve orada konsolide edilmeden önce. Şu anda piyasa değerine göre en büyük kripto para birimleri listesinde 13. sırada yer alan AVAX, piyasa oynaklık eğilimlerini test etmeye devam ediyor.

Kripto piyasasının TerraUSD’nin sabitlenmesinin neden olduğu büyük bir kripto çöküşünden yeni döndüğünü söylemek doğru olur. AVAX da diğer kripto varlıkları gibi çökme sırasında zarar gördü. Mayıs ayının ikinci haftasının sonunda Avalanche, piyasa değerinin %60 düşerek 7 milyar dolara düştüğünü gördü.

Ama hepsi bu kadar değil. Çığ üzerindeki DeFi projeleri de kazanın ardından darbe aldı. Defi’deki Avalanche TVL, son 24 saatte %8.5’ten fazla düşüşle 4.63 milyar dolara düştü.

Bu, Aralık 2021’deki 13,7 milyar dolardan %60’tan fazla bir düşüş. Bir diğer endişe verici gösterge de Avalanche’ta günlük işlemlerdeki sert düşüş. 27 Ocak 2022’de 1,1 milyon işlemle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak model, düşük 326.000 işleme düştüğü Mayıs ayının başından bu yana yalnızca düşüş eğilimi gördü.

avalanche
avalanche: bir kar fırtınasına yakalanan avax, kazanın yükünü taşıyor! 2

AVAX kurucusu Terra’yı çağırıyor

Öte yandan Avalanche’ın kurucusu Emin Gün Sirer, Forbes’a verdiği bir röportajda Terra kazasının artan düzenlemelere yol açabileceğini söyledi. Hatta kazayı kötü şöhretli 2014 Mt. Gox hackiyle karşılaştırmaya devam etti.

Mt. Gox hacki, kripto borsası daha sonra iflas ettiğinden, o zamanlar en büyük dolandırıcılıklardan biriydi. Bu hack aynı zamanda BTC fiyatlarında büyük bir düşüşün katalizörüydü ve tabii ki yüksek seviyelere yükseldi.

Luna Vakfı, satış sırasında tasfiye edilmeyen 60 milyon dolarlık AVAX holdingini kabul etti. Bununla birlikte, U.Today tarafından bildirildiği üzere Terra, hiçbir AVAX tokeninin satılmadığını doğruladı. Bu, tokenlar satılsa bile büyük ölçüde etkilenmeyecek olan Avalanche blok zincirinin keskin hacmine rağmen kullanıcılar için bir rahatlama olarak ortaya çıktı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap