Avalanche: AVAX Yükselişe Hazır mı? Tutmaya Devam mı Edilmeli Yoksa Satılmalı mı?

Avalanche: AVAX Yükselişe Hazır mı? Tutmaya Devam mı Edilmeli Yoksa Satılmalı mı?
0

Geçen hafta boyunca, altcoin piyasası, boğalar yakın konumlarını korumaya çalışırken alıcılar ve satıcılar arasında klasik bir çatışmaya tanık oldu. Avalanche (AVAX), Nisan ayının başındaki yüksek seviyelerinden düştükten sonra ısrarla düştü.

Artık alıcılar EMA şeritlerinin bağlarına meydan okumak için bir miktar güç topladığına göre, Avalanche kritik bir konumda duruyordu. Alt’ın bir boğa rallisine yönelik mevcut çabalarını desteklemek için, 32 dolar seviyesinde şeritlerin üzerinde bir yer bulması gerekiyordu.

Avalanche 4 Saatlik Grafik

avalanche
avalanche: avax yükselişe hazır mı? tutmaya devam mı edilmeli yoksa satılmalı mı? 3

Avalanche, değerinin %77’sinden fazlasını (2 Nisan’dan itibaren) kaybetti ve 12 Mayıs’ta dokuz ayın en düşük seviyesine yükseldi. O zamandan beri, alıcılar hafif bir yükseliş trendi yaratarak ve EMA şeritlerinin direncini test ederek kanamayı durdurdu.

Dijital varlığın fiyatı, alıcılar 28 dolarlık bölgede varlıklarını yeniden kurduklarından beri iyi durumda. Dokuz ayı aşkın bir süredir bu destek, alıcılar için toparlanma fırsatları sunuyor. Bu sefer, EMA şeritleri, Kontrol Noktasına (POC, kırmızı) yaklaştıktan sonra güneye doğru yönlerinden ayrıldı.

20 EMA kuzeye bakmaya devam ederse, 50 EMA ile potansiyel bir yükseliş geçişi, 36 dolarlık bir yeniden test için kapı aralayacaktır. Ancak 50 EMA, mevcut canlanma aşamasında bir ganimet oynayabilir ve önümüzdeki seanslarda potansiyel bir boğa koşusunu geciktirebilir.

Gerekçe

avalanche
avalanche: avax yükselişe hazır mı? tutmaya devam mı edilmeli yoksa satılmalı mı? 4

Çoğunlukla, RSI son zamanlarda artan satın alma gücüne karşılık geldi. Sonuç olarak, endeks birkaç hafta sonra orta çizginin üzerinde kapandı. AVAX’ın grafiğinde güçlü bir ralliyi tetiklemek için alıcıların hala satın alma hacimlerini artırması gerekiyordu.

CMF ayrıca, özellikle son gün içinde satın alma gücünde bir artışı yineledi. Zirvelerindeki artışa rağmen, 0,08 seviyesinden herhangi bir geri dönüş, fiyatla düşüş eğilimini teyit edecektir.

Çözüm

AVAX, baskı sırasında dar bir köşede duruyordu. Tarihsel olarak, POC’den bir dönüş alan EMA şeritleri, potansiyel boğa koşuları için bir temel oluşturmuştur. Ancak CMF’sindeki tehditler, trendi etkileyen satın alma rallilerinde istenmeyen bir gecikmeye neden olabilir.

Sonunda, karlı bir hamle yapmak için zincirdeki gelişmelerin yanı sıra daha geniş bir duygu analizi de dikkate alınmalıdır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap