Avalanche (AVAX) Yatırımcıları Bu Duyurudan Bile Heyecanlanmış Görünmüyor!

Avalanche (AVAX) Yatırımcıları Bu Duyurudan Bile Heyecanlanmış Görünmüyor!
0

Ethereum ve Solana’ya ve son birkaç gündeki başarısızlıklarına bir göz atın. Her iki platform da geçtiğimiz hafta sonu performans sorunları yaşadı. NFT satışına yönelik yüksek talep, her iki platformda da işlemleri geçici olarak durdurdu.

Blockchain sağlayıcıları, birbirlerinden daha iyi performans göstermek için şiddetli bir rekabet içinde kilitlendi. Bu nedenle, verimlilik için sürekli olarak yeni uygulamalar devreye alınır.

Benzer şekilde, AVAX Blockchain’in düzgün çalışmasına yardımcı olmak için, yapay zeka destekli bir blockchain ekosistem tedarikçisi olan Orachain, Avalanche blockchain üzerinde VRF’sinin (doğrulanabilir rastgele işlevi) başlatıldığını duyurdu.

Bu, Avalanche geliştiricilerinin, saldırıya karşı dayanıklı, dApp’lere gelişmiş işlevsellik sağlayan, gerçekten merkezi olmayan, genel olarak doğrulanabilir bir rasgele sayı üretecinden yararlanmalarını sağlayacaktır. Şimdi, bu gelişmenin ışığında merak edebilirsiniz, Avalanche’ın yerel jetonu AVAX nasıl tepki verdi?

İşte Cevap

Tokenin son 24 saatteki fiyat performansının değerlendirilmesi, önemli bir büyüme göstermedi. Yazma sırasında 60.47 $ olan AVAX tokeni son 24 saat içinde %2 düştü.

Bu, duyuruya rağmen yatırımcıların hareket etmediğini gösterdi. Aslında, son yedi gün bu tokenin değerinde önemli bir düşüş yaşadı. Bu süre içinde fiyatının %14’ünü kaybeden token, daha iyi günler görmüş gibi görünüyordu. Sırasıyla 33.45 ve 27.52’de duran RSI ve MFI, önemli düşüş eğiliminin göstergesiydi.

avax
avalanche (avax) yatırımcıları bu duyurudan bile heyecanlanmış görünmüyor! 4

Ayrıca, serbest düşüş kampanyasında, son 24 saat içindeki tokenin işlem hacmi de vardı. Bu yazının yazıldığı sırada 553.13 milyar dolardan AVAX için işlem hacmi %30’un üzerinde düştü. Orachain’in duyurusunu takiben işlem hacmindeki bu kadar önemli bir düşüş, yatırımcıların yerel jetonu biriktirecek kadar etkilenmediğini gösterdi.

Daha Fazla Sıkıntı

Orachain’in duyurusu karşısında, AVAX için sosyal cephede önemli artışlar beklenebilir. Ancak durum böyle değildi. Bu haberin yayınlandığı tarihte %0.32 olan AVAX’ın sosyal hakimiyeti son beş gün içinde düşüşe geçti.

Ayrıca, benzer bir istikrarlı düşüş eğilimini takiben, bu basının yayınlandığı tarihte sosyal hacim 58’de kaldı. Bu endeksler, Orachain’in duyurusunun AVAX tokeni için sosyal bir cephede neredeyse hiç etki yaratmadığını gösteriyor.

avax
avalanche (avax) yatırımcıları bu duyurudan bile heyecanlanmış görünmüyor! 5

Gelişim cephesinde, AVAX için geliştirme faaliyeti son 10 gün içinde %6 azaldı. Orachain’in duyurusunun yazıldığı sırada 58’de bulunan bu cephede önemli bir etki beklenmiyor.

Geliştirme Etkinliği Katkıda Bulunanların Sayısı da son iki günde 10’luk yüksek bir rekor kaydettikten sonra 3 Mayıs’ta bir oldu.

avax
avalanche (avax) yatırımcıları bu duyurudan bile heyecanlanmış görünmüyor! 6

Tam ademi merkeziyetçilik vaadinin merkezinde, merkezi olmayan blok zincirlerinde sınırlı veya hiç kesinti yok. Bu, web2 platformlarında baskın bir sorun olarak atıldı. Ancak Solana ve Ethereum gibi blok zincirlerinde artan kesinti süreleri ile bu vaadi gerçekleştirmekten çok uzaktayız.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap