Avalanche (AVAX) Yatırımcıları Bu Bölgede Satın Alma Fırsatı Bulabilir!

Avalanche (AVAX) Yatırımcıları Bu Bölgede Satın Alma Fırsatı Bulabilir!
0

Bitcoin (BTC), geçen hafta 19,1 bin dolardan 23,5 bin dolara tırmanarak %22 kazanç elde ederek grafiklerde iyi bir performans sergiledi. Öte yandan Ethereum (ETH) daha da iyisini yaptı ve aynı zaman diliminde 1040$’dan 1540$’a %50 yükseldi.

Momentumdaki değişim, piyasada altcoinler için bir alıcı akını gördü ve Avalanche (AVAX) bu tokenlardan biriydi. AVAX, yükseliş niyetini göstermek için geçen ayın en yüksek seviyesi olan 22 doların üzerine çıktı. Rallinin gücü tükendi mi, yoksa alıcılar AVAX’ı yakında 28 doların üzerine çıkmaya zorlayabilir mi?

AVAX 6 Saatlik Grafik

avax
avalanche (avax) yatırımcıları bu bölgede satın alma fırsatı bulabilir! 3

Grafikte camgöbeği ve kırmızıyla vurgulanan iki önemli alan vardı. 22 dolarlık alan Mayıs ve Haziran başında destek görevi gördü ancak daha sonra dirence çevrildi. Bunun üzerinde, 26.4-28,5 dolarlık alan da Mayıs ayında destek görevi gördü, ancak hızla dirence çevrildi.

Geçen hafta, AVAX etkileyici kazançlar elde etmeyi başardı ve boğalar, yüksek işlem hacmiyle fiyatı 22 doların üzerine çıkardı. Bu hareket inancını gösteriyordu. Bununla birlikte, bu mahkumiyetin AVAX’ı 28 doları da geçebileceği belirsizdi.

AVAX 2 Saatlik Grafik

avax
avalanche (avax) yatırımcıları bu bölgede satın alma fırsatı bulabilir! 4

Avalanche için iki saatlik grafik güçlü bir yükseliş momentumu gösterdi. Göreceli Güç Endeksi (RSI) nötr 50 çizgisinin oldukça üzerindeyken, iki Supertrend göstergesi bir satın alma sinyali verdi. Bununla birlikte, fiyat yükseldikçe RSI daha düşük zirveler oluşturdu. Bu düşüş eğilimiydi ve AVAX için bir geri çekilmenin mümkün olduğunu gösterdi.

Bir satın alma fırsatı, alt Süper Trend olan 22.7 $’ın altında bir stop-loss ile üst Süper Trend olan 23.5 $’ a ulaşabilir. Bu, nispeten düşük riskli bir ticaret (pozisyon büyüklüğünün yönetilmesi şartıyla) sunarken, aynı zamanda tüccara 28$ bölgesine doğru ilerleme şansı verir.

A/D çizgisi de istikrarlı bir satın alma baskısı göstermek için tırmanıyor. Stokastik RSI aşırı satım bölgesine doğru düştü ve uzun pozisyonlara girmeyi incelemek için yükseliş geçişi kullanılabilir.

Çözüm

Bitcoin 24 bin dolarlık alanda dirence yaklaştı ve Bitcoin’in reddedilmesi altcoinlerin düştüğünü görebilir.

Bu nedenle dikkatli olunması tavsiye edilirdi. BTC 22 bin dolarlık alanın altına geri dönerse, tüccarlar önyargılarını düşüşe geri döndürmek zorunda kalabilirler.

Avalanche, 22 dolarlık destek seviyesinin altına düşebilir ve yükseliş kavramlarını geçersiz kılabilir. Yine de, AVAX yazımı sırasında yükseliş momentumuna sahip olmaya devam etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap