Avalanche (AVAX) Yatırımcıları %43’lük Çöküşten Sonra Kaçtı mı?

Avalanche (AVAX) Yatırımcıları %43’lük Çöküşten Sonra Kaçtı mı?
0

Son piyasa çöküşü kimse için kolay olmadı. Tüm kripto para birimlerindeki yatırımcılar eşit derecede korktu. Ancak Avalanche yatırımcıları, diğer altcoin yatırımcılarından özellikle daha fazla korktu. Bu, ortadan kaybolmaya başvurdukları ölçüde.

Mayıs ve Haziran kazalarının etkisi, Avalanche’ın aktif katılımcılarının neredeyse yarısının kaybolmasına neden oldu.

Avalanche tarafından sağlanan verilere göre, AVAX sahiplerinin varlığı Mayıs ayından itibaren zaten azalmaya başladı.

Bununla birlikte, düşüş beklendiği kadar kötü değildi, Avalanche sadece 20 binden daha az bir düşüş kaydetti.

Ancak Haziran ayına gelindiğinde, 619 bin aktif yatırımcıdan sadece 358 bini aktif oldu. Bu ayın kalan günlerinde bile, günlük ortalama aktif kullanıcı sayısı 48k olduğu için rakam çok fazla yükselmeyecek.

avalanche 
avalanche (avax) yatırımcıları %43'lük çöküşten sonra kaçtı mı? 4

Varlık eksikliği, doğal olarak diğer zincir üstü istatistikleri etkiledi ve bu, düşen fiyatlar ile birleştiğinde, son 25 günde yalnızca 15,6 milyon işlem gerçekleştirildi.

Mayıs ayındaki aynı rakam 31 milyonu aşarak 32 milyonun eşiğine geldi.

avalanche 
avalanche (avax) yatırımcıları %43'lük çöküşten sonra kaçtı mı? 5

Ne olursa olsun, AVAX şu anda iyileşme yolunda olduğundan, yatırımcıların yakında ağa dönme şansları var.

Bollinger Bantlarının ayrışması, açıkça bir fiyat dalgalanmasının yolda olduğunu gösteriyor, ancak göstergenin şamdanlar için destek görevi görmesiyle, fiyat yukarı doğru hareket edebilir.

avalanche 
avalanche (avax) yatırımcıları %43'lük çöküşten sonra kaçtı mı? 6

Ancak kripto piyasasının tamamı yükseliş aşamasında olmadığı için hala bir miktar geri çekilme görüyor. Bu, Nisan ayının ilk haftasından bu yana tek bir pozitif sinyal göstermeyen Squeeze Momentum Göstergesinde de görülebilir.

Bir yükseliş trendi sırasında sıkı bir serbest bırakma içinde olmak, kesinlikle düşüşün geri çekilmesine yardımcı oluyor. 

Altcoin, kral kripto para ile 0.96 korelasyon paylaştığı için bu durum daha da iyileşebilir ve BTC arttıkça AVAX da yükselir. Şu anda 21 bin dolardan işlem gören BTC, ilerleme kaydediyor ve AVAX’ın da takip etmesi için yer bırakıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap