Avalanche: AVAX ve En Son Gelişimi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Avalanche: AVAX ve En Son Gelişimi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Avalanche (AVAX), 30 Aralık’ta bir SocialFi olan Dua.com’un “Fi” oluşturmak için Avalanche’ı seçtiğini duyurarak adından oldukça söz ettirdi. Dua.com, dünyanın her yerinden tüm etnik kökenlerden, ırklardan ve inançlardan insanları birbirine bağlamak için kurulmuş küresel bir sosyal ağdır.

AVAX, Bitcoin’in piyasa değerine ulaşırsa kartlarda 93,52x’lik bir artış olur mu?

Bu gelişme, ağa değer kattığı için AVAX için iyimserdi. Ayrıca CoinMarketCap’e göre, bu yazı yazılırken AVAX’ın fiyatı son yedi gün içinde %7’den fazla düşüş kaydetti ve 3,3 milyar doları aşan piyasa değeriyle 10,69 dolardan işlem görüyordu. 

Yakında Güzel Günler Gelecek mi?

AVAX’ın Göreceli Güç Endeksi (RSI), basın zamanında aşırı satım konumundaydı ve bu da bu yılın ilk haftasında trendin tersine dönme şansını büyük ölçüde artırıyor.

Ayrıca, ölçümlerden birkaçı da yukarıda bahsedilen olasılığı destekliyordu. Örneğin, AVAX’ın sosyal hacmi, kripto topluluğundaki popülaritesini yansıtacak şekilde geçen hafta yükseldi. 

kriptoparapiyasa avalanche avax 15.16.43 01 jan 2023 1536x520 2
avalanche: avax ve en son gelişimi hakkında bilmeniz gereken her şey! 4

NFT ekosistemi de son birkaç gün içinde toplam ticaret sayısı ve USD cinsinden toplam NFT ticaret hacmi arttıkça büyümeye tanık oldu. Bununla birlikte, AVAX’ın geliştirme faaliyeti farklı bir yol izledi ve düşüşe geçti. Ayrıca, fiyat artışına hacimdeki artış eşlik etti.

kriptoparapiyasa avalanche avax 15.19.01 01 jan 2023 1536x520 2
avalanche: avax ve en son gelişimi hakkında bilmeniz gereken her şey! 5

Yeni Yıl Geldi, Ancak Yatırımcılar Dikkatli Olmalı

Birkaç ölçüm olumlu görünse de, piyasa göstergeleri işlerin daha da karanlık olabileceğini gösteriyordu. Örneğin, Para Akışı Endeksi düşüş eğilimi gösteren bir düşüş kaydetti.

Chaikin Para Akışı (CMF) da MFI ile gitti ve düştü. Üstel Hareketli Ortalama (EMA) Şeridi, piyasada AVAX’ın fiyatının yükselmesini  engelleyebilecek bir düşüş avantajı ortaya çıkardı.

kriptoparapiyasa avaxusdt 2023 01 01 15 23 33 1536x659 1
avalanche: avax ve en son gelişimi hakkında bilmeniz gereken her şey! 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.