Arthur Hayes’ten Bomba İddia: BlackRock, Bitcoin’in Geleceğini Değiştirebilir!

Arthur Hayes’ten Bomba İddia: BlackRock, Bitcoin’in Geleceğini Değiştirebilir!

BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, finans devi BlackRock’ın Bitcoin (BTC) sektörüne adım atmasının kripto parayı “kökten dönüştürebileceğini” belirtiyor.

Hayes, Tom Bilyeu ile gerçekleştirdiği son röportajında, spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) ihtimalini ve böylesi bir ürünle kripto pazarına sızacak olan büyük miktarlarda yatırımı coşkuyla karşıladıklarını, fakat bunun geleneksel finansa olan etkisinden duyduğu endişeyi de dile getiriyor.

arthur hayes 1
arthur hayes

Kripto uzmanı, bu durumun dijital varlık sektörünün gelecekteki en büyük meydan okuması olabileceğini vurguluyor.

“Peki ya bu devasa varlık yönetim firmaları, Bitcoin’in temel değerlerini değiştirirlerse? Gizlilik, mülkiyet hakları ve madencilik şirketlerinin kararları, BlackRock gibi devlerin desteğiyle belki de Bitcoin’in değiştirilemezliğini, sansür direncini ya da merkezsiz yapısını zayıflatabilir.”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), BlackRock dahil birçok spot BTC ETF başvurusuna ilişkin kararını Eylül sonunda erteledi. Ancak düzenleme kurulu, 2024’ün başlarında bu başvurular hakkında bir karar almayı planlıyor.

BTC’nin şu anki değeri, yazının kaleme alındığı anda 27.477 dolar. Piyasa değeri bakımından en üstteki kripto para birimi son 24 saatte %0,64 değer kaybetti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.