Artan BTC Çıkışları Arasında Bitcoin Yatırımcıları Neyi Hedefliyor?

Artan BTC Çıkışları Arasında Bitcoin Yatırımcıları Neyi Hedefliyor?
0

Zincir içi veriler, 2011’den bu yana kral paranın performansı göz önüne alındığında, Haziran ayının Bitcoin (BTC) için en kötü ay olduğunu gösteriyor. Zaten felaket olan 2. çeyrekte ay boyunca %37,5’lik bir düşüş yaşadı. Federaller, enflasyon ve şimdi de durgunluk söylentileri kripto piyasasının etrafında dönüyor. Bu görüşmeler önümüzdeki haftalarda BTC performansını nasıl etkileyecek?

Haziran ayındaki şikayetlere rağmen, Temmuz ayı Bitcoin için biraz soluk aldı. Tüm kripto piyasası sözde bir “mini ralli”den geçiyor. Öyle olsa bile, Bitcoin kısa süreliğine de olsa 20.000 doların üzerinde işlem yapmayı başardı. Şu anda boğaların yukarı yönlü bir hareket dikte etmesiyle 19.900 doların hemen altında işlem görüyor. BTC fiyatlarındaki mevcut %3,96 artış, piyasada olumlu bir his yarattı.

Bu arada Glassnode, önemli zincir içi ölçümleri tartışan haftalık bültenini yayınladı. Rapor şunu kabul ediyor:

“Haziran ayı için ABD enflasyon tahminleri yüksek kalmaya devam ederken ve potansiyel bir durgunluğun fırtına bulutları yaklaşırken, piyasa büyük ölçüde risk altında kalmaya devam ediyor. Bu, son haftalarda mütevazi bir şekilde azalan Bitcoin’in zincir üzerindeki performansında ve aktivitesinde açıkça görülmektedir.”

Haber bülteni, iddiasını desteklemek için aşağıdaki verileri içeriyordu.

Kasım 2021’deki zirvesinden bu yana Bitcoin’de aktif adreslerde bir kayma oldu. O sırada ağda yaklaşık 1,2 milyon adres aktifti. Rakamlar 5 Temmuz itibariyle 870.000’e düşerken, piyasanın kasvetli senaryosu göz önüne alındığında mevcut adresleri elde tutmak zorlaştı.

bitcoin
artan btc çıkışları arasında bitcoin yatırımcıları neyi hedefliyor? 4

Varlıkların net büyüme metriği, zincirde yeni ve ayrılan varlıklar arasındaki farkı gösteren bir düşüş eğilimi gözlemledi. Büyüme oranı, Luna çöküşü sırasında ve Haziran sonundaki satışlar sırasında birkaç ani artış gördü. Ayrıca, bu rakamlar günlük yeni 7.000 varlığa düştükten sonra 2018 ve 2019 ayı piyasası seviyelerine düştü.

bitcoin

Yukarıda bahsedilen verilerin aksine borsalarda Bitcoin arzı ile ilgili ilginç bir gelişme var. Düşen fiyatlara rağmen son aylarda döviz çıkışlarında artış var. Mart 2020’den bu yana, borsalardan 750.000’den fazla BTC çekildi. Bununla birlikte, yalnızca son üç ayda, toplamın %18,8’i veya 142,5 bin BTC çıkışlarda görüldü. Bu, sayıca güçlenen büyüyen bir topluluğun göstergesidir.

bitcoin
artan btc çıkışları arasında bitcoin yatırımcıları neyi hedefliyor? 5

Son zincir içi veriler, Bitcoin için en kötünün bitmiş olabileceğini düşündürdü. Ayrıca, kripto topluluğu, 5 Temmuz’da 20 bin doları geçtiğinde Bitcoin’in yeniden canlanmasından bu yana coşkulu. Kripto meraklısı Lark Davis’in de bu sevinci bir milyon takipçisiyle paylaştığı görüldü.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap