Arizona Eyalet Senatörü Bitcoin’in Yasal İhalesini Yapacak Bir Yasa Teklifi Verdi!

Arizona Eyalet Senatörü Bitcoin’in Yasal İhalesini Yapacak Bir Yasa Teklifi Verdi!
0

ABD yasaları eyaletlerin bireysel para birimleri oluşturmasına izin vermese de, Rogers’ın hamlesi, Bitcoin’in benimsenmesi konusunda yeni tartışmalara yol açabilir.

bitcoin
arizona eyalet senatörü bitcoin'in yasal i̇halesini yapacak bir yasa teklifi verdi! 2

Bir eyalet senatörü, Arizona’da BTC’yi yasal bir ihale haline getirmeyi amaçlayan bir yasa tasarısı sundu. ABD federal yasası eyaletlerin kendi para birimlerini oluşturmasına izin vermese de, yasa tasarısı ilginç bir tartışmayı ateşleyebilir.

  •  Cumhuriyetçi Eyalet Senatörü Wendy Rogers, Bitcoin’i işlemsel para birimi veya yasal ihale statüsüne uyarlamayı amaçlayan SB 1341 numaralı bir yasa tasarısını taşıdı. Tasarı, henüz tarihi belli olmayan eyalet senatosunda ve temsilciler meclisinde tartışılırsa, Grand Canyon eyaleti bu gelişmeyi dikkate alan ilk ABD eyaleti olacak.
  • Senatör Rogers tarafından sunulan yasa tasarısı, yasal ihaleyi şu şekilde tanımlamaktadır:

“Birleşik Devletler Anayasası veya Kongresi tarafından borçların, kamu harcamalarının, vergilerin ve aidatların ödenmesi için yetkilendirilmiş herhangi bir değişim aracı.”

  • Devam ediyor:

“BTC, Bitcoin blok zincirinde işlem kaydının tutulduğu ve 21 matematiksel problemin hesaplamalı çözümü ile yeni para birimlerinin oluşturulduğu ve bir merkez bankasından bağımsız olarak çalışan, merkezi olmayan, eşler arası dijital para birimi anlamına gelir.”

  • Geçen yıl Eylül ayında senatör, Arizona’yı kripto dostu bir devlet yapmak istediğini tweetledi.

“Arizona’nın kripto dostu olmasına yardımcı olmak için çalışacağım.”

  • Rogers, 31 Aralık 2021’de 3 üyeli Blockchain ve Cryptocurrency Çalışma Komitesi’ne atandı. Komitenin  görev süresi, raporunu sunması gereken 31 Aralık 2022’de sona erecek.
  • Bitcoin’i yasal bir ihale haline getirmek için tasarıyı sunma hareketi, ülkede Bitcoin’in daha fazla kabul görmesi ve benimsenmesi konusunda yeni bir tartışma turunu tetikleyecek gibi görünüyor.
  • Eylül 2021’deki bir anket raporuna göre, eyaletteki seçmenlerin %30’u  kripto para birimlerinin yasallaştırılmasını istediklerini söyledi. Anket, Teksas ve Wisconsin’de yasal bir ihale olarak Bitcoin’i tercih eden sakinlerin sayısının %37 olduğunu, Londra merkezli anket ve pazar araştırması tarafından yürütülen ankette yer alan 10 değişken eyaletten biri olan Arizona’da %25 olduğunu bildirdi. firma Redfield & Wilton Stratejileri.
  • Şu anda, Bitcoin’i yasal bir ihale olarak kabul eden tek ülke El Salvador. Bununla birlikte, eski Tonga parlamenter Lord Fusitua kısa süre önce Tonga’nın bu yıl Kasım ayına kadar Bitcoin’i yasal bir ihale olarak kabul edeceğini iddia etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap