ApeCoin (APE) Yatırımcıları Bu Farklılıktan Nasıl Kâr Edebilir?

ApeCoin (APE) Yatırımcıları Bu Farklılıktan Nasıl Kâr Edebilir?
0

ApeCoin’in (APE) tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) gelen uzun süreli düşüş, sonunda 3.1 $ bölgesindeki tüm zamanların en düşük seviyesinden bir satın alma reddi gördü. Son kazanımlar, alt grubun iki aydan fazla bir süre sonra 200 EMA’nın (yeşil) üzerinde bir pozisyon bulmasına yardımcı oldu.

Mevcut fiyat 6,6$ bölgesinde güçlü bir ret gözlemlerken, APE kendini toparlamadan önce kısa vadeli bir gerileme görebilir. Traderlar/yatırımcılar, önümüzdeki seanslarda modelin altında bir kırılma aramalıdır.

ApeCoin 4 Saatlik Grafik

apecoin
apecoin (ape) yatırımcıları bu farklılıktan nasıl kâr edebilir? 3

ApeCoin, 27,6 $ seviyesindeki yaşam boyu dönüm noktasına ulaştığından beri, son birkaç hafta içinde sürekli olarak daha düşük zirveler kaydetti.

Nisan ayı zirvelerinden %88’in üzerinde bir geri çekilme, APE’yi daha taze dipler bulmak için aşağı çekti. Sonuç olarak, 15 Haziran’da tüm zamanların en düşük seviyesi olan 3.0661$’ı gördü. Geçen ay, grafikte kademeli bir iyileşme oldu.

Alıcılar yeni bir baskı buldular ve o zamandan beri %105’in üzerinde bir yatırım getirisi sağlayarak önceki kayıpları geri aldılar. Bu toparlanma, ApeCoin’in 200 EMA’nın üzerinde kapanmasına yardımcı olan iki yükselen takozu gerektirdi.

EMA’lardaki altın haç, yalnızca son birkaç haftadaki satın alma gücünü yeniden teyit etti. EMA şeritleri, yükseliş anlatısıyla harmanlanırken hala kuzeye baktı.

6,6 doların üzerinde kapatamama, kısa vadede geri dönüş eğilimlerini tetikleyebilir. 6,6-6,9 dolar aralığından bir geri dönüş, yükselen takozun altında bir kırılmaya neden olabilir. 

Bu durumda, APE, makul bir satın alma dönüşünden önce 5,6-5,8 dolar aralığına doğru bir geri çekilme görebilir. Satıcılar azalırsa, alıcılar bu geri çekilmeyi erteleyebilir.

Gerekçe

apecoin
apecoin (ape) yatırımcıları bu farklılıktan nasıl kâr edebilir? 4

Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı alım işaretinden geri dönerken yükseliş bölgesinde geziniyor. Orta hatta doğru bir geri çekilme, daha fazla yavaş davranışı tetikleyebilir.

Bununla birlikte, CMF ve RSI’daki daha düşük zirveler, fiyatla düşüş eğilimini doğruladı. Ayrıca, AO daha düşük zirveleri işaretlemeye devam etti. Dengesinin altındaki herhangi bir kapanış, 4 saatlik zaman diliminde düşüş yönlü bir ikiz tepe kurulumuna işaret edebilir.

Çözüm

Yükselen takoz ve CMF ve RSI üzerindeki düşüş farklılıklarının yanı sıra 6,6 dolarlık dirence yaklaşan kurulum göz önüne alındığında, APE kısa vadeli bir geri çekilme görebilir. Potansiyel hedefler tartışıldığı gibi aynı kalacaktır.

Bununla birlikte, yatırımcılar/traderlar, karlı bir hamle yapmak için daha geniş piyasa duyarlılığını ve zincir içi gelişmeleri hesaba katmalıdır. Bu analiz, herhangi bir düşüş geçersizliğini belirlemek için zorunlu olacaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap