Analistlerden Tahmin: Bitcoin, Boğa Piyasasında 50.000 Dolara Tırmanacak

Analistlerden Tahmin: Bitcoin, Boğa Piyasasında 50.000 Dolara Tırmanacak

Tanınmış bir kripto para uzmanı, Bitcoin’in (BTC) artık boğa trendine girdiğini ve 50.000 dolar seviyesine ulaşmaya hazırlandığını belirtiyor.

Kripto analisti Michaël van de Poppe, sosyal medya platformu X’te 669.700 kişilik takipçi kitlesine “Bitcoin’in boğa trendinde olduğunu” ifade ediyor.

Van de Poppe, yaklaşan aylarda Bitcoin’in 50.000 dolara ulaşacağını, bu seviyeden sonra bir düzeltme yaşayacağını ve sonrasında tarihi zirvelere ulaşacağını tahmin ediyor.

“Bitcoin için 38.000 dolarlık direnç seviyesini gözlemleyeceğiz, fakat büyük olasılıkla yarılanma öncesi 45.000 ila 50.000 dolar bandında hareket edeceğiz.

Bu seviyeden sonra, rekor seviyelere ulaşmadan önce uzun bir süre konsolidasyon ve yatay hareket bekliyoruz.”

btc 7
Kaynak: Michaël van de Poppe/X

Uzmanın analiz grafiği, Bitcoin’in 2024’ün başlarında, yarılanma etkinliğinden birkaç ay önce 50.000 dolara ulaşabileceğini gösteriyor.

Tarih boyunca, Bitcoin’in yarılanma süreçleri boğa dönemleriyle eş zamanlı gerçekleşmiştir. Bu yarılanma, madencilere verilen ödüllerin yarıya düşürüldüğü bir süreç olup, Nisan 2024’te gerçekleşmesi bekleniyor.

Van de Poppe, şu an için Bitcoin’in bir konsolidasyon sürecinde olduğunu ve fiyatın 33.000 doların altına inme ihtimalinin bulunduğunu belirtiyor.

“Bitcoin şu anda belirli bir fiyat aralığında hareket ediyor.

33.300 dolar seviyesine doğru bir düzeltme yaşandı ve hızla alım yapıldı.

Eğer fiyat daha da düşerse (32.800 dolar gibi), bu, alıcılara büyük bir fırsat sunabilir.”

btc 8
Kaynak: Michaël van de Poppe/X

Yazının hazırlandığı an itibariyle Bitcoin’in değeri 34.497 dolardır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.