Analistler Bitcoin’in Bir Sonraki Hamlesi Hakkında Ne Öngörüyor?

Analistler Bitcoin’in Bir Sonraki Hamlesi Hakkında Ne Öngörüyor?

Bitcoin, son hareketiyle şüpheciler arasında görüşleri paylaşmaya devam ediyor. CoinMarketCap’de, 24,2 bin dolarlık direnci reddettikten sonra Bitcoin fiyatı, basın zamanında 23 bin dolar civarında işlem görüyordu.

Bu ret, piyasa koşullarının geç iyileşmesi nedeniyle toplumda birçok kaşın çatılmasına neden oldu.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz kısa süre önce Bloomberg’e Bitcoin’in yakın zamanda 30 bin dolarlık engeli aşıp aşmayacağının şüpheli olduğunu söyledi.

“Bitcoin bu yükselişte 30.000 USD’yi geçecek mi? Göreceğiz. şüpheliyim. Sanırım şimdi muhtemelen bu aralıkta olacağız. Bir süreliğine 20.000 ABD Doları, 22.000 ABD Doları veya 30.000 ABD Doları aralığında olursak açıkçası mutlu olurum.”

Novogratz ayrıca, “Adil olmak gerekirse, büyük kurumsal akışlar görmüyoruz, ancak kimsenin geri adım attığını görmüyoruz” dedi.

Bitcoin Hakkında Tüm Analistler Aynı Fikirde Değil

Bununla birlikte, son zamanlarda bir CryptoQuant öngörüsü, vadeli işlem piyasasında sözleşme açılışlarını gördükten sonra Bitcoin genelinde yükseliş çizgisine işaret etti.

Güncellemeye göre, “makro duyarlılıkta bir iyileşme beklentileri, kısa vadeli daha iyilerin vadeli işlem piyasasında (açık faiz) pozisyonlar oluşturmasına ve fiyatları daha yükseğe yönlendirebilecek ivme kazancı üzerine bahis oynamasına neden oluyor.”

bitcoin
analistler bitcoin'in bir sonraki hamlesi hakkında ne öngörüyor? 2

Bununla birlikte, geleceğe yönelik bu rallinin sürdürülebilir olup olmayacağını zaman gösterecek. Bu, özellikle genel duyarlılıktaki değişikliklere duyarlı oldukları için pozisyonlarını hızla değiştiren kısa vadeli yatırımcılar için geçerlidir.

Tanınmış trader Tone Vays tarafından YouTube kanalında bir başka yükseliş göstergesi ortaya çıktı. BTC’nin 2015 ve 2018 ayı piyasalarındaki diplerinden önce gelen tarihsel olarak yükseliş sinyaline ışık tuttu.

Vays’e göre, Ağustos sonu kadar geç olabilecek “yaklaşık üç hafta” içinde bir yükseliş sinyali açılabilir.

“Buradaki yükseliş yapısını seviyorum. Bu, aylık Heikin-Ashi grafiğidir. Gerçek bir MRI alımını görmek istiyorum. Tarihsel olarak, bu MRI alımları inanılmazdı. 2018’de mükemmel bir satın alma fırsatı yakaladık, 2015’te de. Ve eğer ayı piyasası [2013’te] daha uzun olsaydı, eminim o zaman da bir tane alabilirdik. Ve işte burada: Fiyat önemli ölçüde artmadıkça, üç hafta içinde üçüncü MRI alımı geliyor, umarım öyle olur, ama göreceğiz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında