Analistler, 40.000 Dolara Çıkan Agresif Kısa Sıkışmanın Ardından Bitcoin İçin Sırada Ne Olabileceğini Anlatıyor!

Analistler, 40.000 Dolara Çıkan Agresif Kısa Sıkışmanın Ardından Bitcoin İçin Sırada Ne Olabileceğini Anlatıyor!
0

Yakından takip edilen birkaç kripto stratejisti, Bitcoin’in sadece 48 saat içinde 35.000 $’dan 40.000 $’a güçlü bir hamle yapmasının ardından Bitcoin’i nelerin beklediğini haritalıyor.

Sahte kripto analisti Credible, 311.800 Twitter’ına, Bitcoin’in son iki gündeki ağır sıçramasının arkasındaki katalizörün “agresif bir kısa süreli sıkışma” olduğunu söyledi.

“Dün agresif bir kısa süreli sıkışma yaşadım. Tutacağından emin değilim ama tutarsa ​​direnç 42.000 dolar. Sıkışmanın izini sürersek, bence son gönderiye göre 29.000-32.000 dolar arasında bir dip görüyoruz. Herhangi bir noktada, aylık direncin üzerinde yüksek bir zaman dilimi kapanışı, dip noktasının onaylandığını gösterir.”

bitcoin
analistler, 40.000 dolara çıkan agresif kısa sıkışmanın ardından bitcoin i̇çin sırada ne olabileceğini anlatıyor! 3

Kısa bir sıkışma, bir varlığın birimlerini belirli bir fiyattan ödünç alan tüccarlar, farkı (kısa) cebe düşürmek için daha düşük satma umuduyla, ticaret onların önyargılarına karşı hareket ederken geri almaya zorlandıklarında olur.

Bitcoin durumunda, tüccarlar Rusya’nın Ukrayna’ya karşı askeri harekatını ilan etmesinin ardından BTC’nin 35.000 doları kıracağına bahse giriyorlardı. Bunun yerine, kral kripto toplandı ve BTC’si eksik olan tüccarları 24 Şubat’ta 300 milyon doların üzerinde Bitcoin almaya zorladı ve ralliyi (kısa sıkışma) 26 Şubat’ta 40.000 dolara yükseltti.

Bitcoin’in 35.000 dolarda destek tutmayı başarmasıyla, diğer kripto analisti Smart Contracter, 205.200 Twitter takipçisine BTC’nin şimdi 35.000 ile 44.000 dolar arasında kısa vadeli bir aralık oluşturduğunu söylüyor.

“Bugün gerçekten büyük BTC ters mum. Dipte olup olmadığından emin değilim ama bu biraz takas edilebilir bir aralık olmalı.”

bitcoin
analistler, 40.000 dolara çıkan agresif kısa sıkışmanın ardından bitcoin i̇çin sırada ne olabileceğini anlatıyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap