Kripto Analisti Benjamin Cowen’a Göre Bitcoin (BTC) Eylül Ayında Düşebilir

Kripto Analisti Benjamin Cowen’a Göre Bitcoin (BTC) Eylül Ayında Düşebilir

Tanınmış kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in Eylül ayında önemli bir düşüş yaşayabileceği konusunda uyarıyor. Cowen, Bitcoin‘in bu ay içinde mevcut fiyatından %16’dan fazla bir düşüş göstererek 23.000 dolar seviyelerine inebileceğini belirtiyor.

“Bitcoin için Eylül ayı riskli olabilir. 23.000 doları görmemiz oldukça muhtemel”

btc 43
kaynak: benjamin cowen/x

Analist incelediği grafikler ışığında, Bitcoin’in 23,000 dolar seviyesine kadar gerileyebileceğini ve bu seviyeyi destek olarak yeniden test edebileceğini öngörüyor.

Yazının yazıldığı an itibarıyla Bitcoin, son 24 saatte %5’in üzerinde artışla 27,427 dolar fiyatından işlem görüyor. Ancak Cowen, Eylül ayının Bitcoin için ortalama getiriler açısından genellikle en düşüşe geçişli ay olduğunu belirtiyor.

“Bitcoin’in Eylül ayındaki ortalama getirisi eksi yüzde 7’dir. 2019’da, bir önceki ‘halving’ yılında, Bitcoin yüzde 13.91 düşüş yaşamıştı”

grf 774
kaynak: benjamin cowen/x

Cowen, Bitcoin‘in Eylül ayında düşüş yaşamasının kesin bir düşüş anlamına gelmediğini de vurguluyor.

“Eylül 2019’da yaşananlara benzer bir şekilde, aşağı yönlü genel eğilim içinde fiyatın sıçraması ve daha düşük zirveler oluşturması olası.

Bu tür hareketler, 20 haftalık SMA (basit hareketli ortalama) veya 21 haftalık EMA (üstel hareketli ortalama) reddedilmesi gibi faktörlerle tetiklenebilir”

grf 65
kaynak: benjamin cowen/x

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.