Analiste Göre Bitcoin, Bu Ağustos’ta Aşağı Yön Hareketine Tanıklık Etme Riski Altında

Analiste Göre Bitcoin, Bu Ağustos’ta Aşağı Yön Hareketine Tanıklık Etme Riski Altında

Bitcoin Ağustos Ayında Ne Yapar? Usta Analist Rekt Capital, BTC İçin Potansiyel Düşüş Sinyali Veriyor

Öne çıkan kripto analisti Rekt Capital, uzun vadeli tahminleriyle tanınmış bir isimdir, ve şimdi 349.300 takipçisine Bitcoin’in (BTC) Ağustos ayında ciddi bir düşüş yaşayabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Rekt Capital, Ağustos ayının tarih boyunca BTC için düşüş eğilimi gösterdiğini, özellikle de yarılanma döneminden önce bu eğilimin belirginleştiğini söylüyor. Bu analize göre, 2023 yılı halving öncesi bir yıl olması nedeniyle Ağustos 2015 ve Ağustos 2019’da yaşanan düşüşlerle paralellik gösterebilir.

bitcoin fiyat tahmini
analiste göre bitcoin, bu ağustos'ta aşağı yön hareketine tanıklık etme riski altında 2

Bitcoin İçin Düşüş Sinyalleri

Rekt Capital, Bitcoin‘in göreceli güç endeksi (RSI) haftalık grafikte düşüş eğilimi oluşturabileceğini belirtiyor. Bu durum, kripto kralı için ivmenin azaldığının bir işareti olabilir.

“BTC haftalık düşüş eğilimi potansiyel olarak oluşuyor. Eğer ~29.250$ direnç olarak hareket ederse, bu ayı divinin oynama şansı daha yüksektir,” diye yazıyor Rekt Capital.

Bu eğilim devam ederse, Bitcoin’in fiyatı 24.000 dolara kadar düşebilir. Analist, “BTC, Ağustos 2015’teki düşüşü tekrarlarsa, fiyat -%18 düşerek ~24.000$’a düşebilir. BTC, Ağustos 2019’daki düşüşü tekrarlarsa, fiyat -%4 ile ~28.000$’a ancak hafifçe düşebilir”

Gelecekte Neler Bekliyor?

Fakat Rekt Capital’e göre, düşüş eğilimi kesin bir düşüşü garanti etmiyor. Eğer Bitcoin kritik bir seviyeyi geri kazanır veya RSI’nın düşüş trendini kırarsa, düşüş sinyali geçersiz olabilir.

Analist şunları belirtti: “Fiyat destek olarak ~29.250$’ı geri alırsa veya RSI düşüş trendini kırarsa, bu geçersiz kılma olacaktır.”

Son Durum

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 29.127 dolardan işlem görüyor. Durumun ne yönde gelişeceği belirsizken, Rekt Capital gibi tecrübeli analistlerin tahminleri, yatırımcılar için önemli ipuçları sunuyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.