Analist Michaël van de Poppe’a Göre Altcoin’ler Genel Bir Patlamanın Eşiğinde

Analist Michaël van de Poppe’a Göre Altcoin’ler Genel Bir Patlamanın Eşiğinde

Tanınmış kripto analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin (BTC) yarılanması öncesinde altcoinlerin toparlanabileceğine ve BTC hakimiyetinin düşebileceğine dair çarpıcı tahminlerde bulundu. Van de Poppe, sosyal medya hesabında yaptığı analizlerle kripto topluluğunun ilgisini çekmeye devam ediyor.

Bitcoin Hakimiyeti ve Altcoin Potansiyeli

Uzman analiste göre, Bitcoin hakimiyeti grafiği (BTC.D) 200 haftalık üstel hareketli ortalamayı (EMA) bir direnç noktası olarak gördüğünde, 2019 sonu ve 2020 ortası arasındaki piyasa hareketlerini tekrar yaşayabiliriz. Eğer BTC hakimiyeti düşüyorsa, bu genellikle altcoinlerin değer kazanacağı anlamına gelir.

Yarılanma Öncesi Altcoin Yükselişi

Michaël van de Poppe, “Bitcoin’in bir sonraki yarılanmasına 8-10 ay kaldığı bir dönemde, yatırımcıların altcoinlerde yükseliş görmeyi bekleyebileceğini” ifade ediyor. Eğer Bitcoin değeri düşerse, altcoinlerin de dolar karşısında değer kaybedebileceğini, ancak BTC karşısında kazanabileceğini belirtiyor.

grf 76
kaynak: michaël van de poppe/x

Ethereum’un Geleceği

Uzman, Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) oranının yükselebileceğini, özellikle Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yakın zamanda Ethereum vadeli işlem borsa yatırım fonunu (ETF) onaylaması durumunda bu yükselişin hızlanabileceğini öngörüyor.

grf 11
kaynak: michaël van de poppe/x

Piyasa Durumu ve Tahminler

Yazının yazıldığı sırada, ETH/BTC oranı 1.621 dolar değerinde ve 0,06303 BTC ile işlem görüyor. Van de Poppe ise ETH/BTC‘nin 1.799 dolar değerine ve 0,06992 BTC‘ye çıkabileceğini tahmin ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.