Analist Justin Bennett, ABD Doları Tankinginin Bitcoin için Parabolik Aşamayı Başlatabileceğini Söyledi!

Analist Justin Bennett, ABD Doları Tankinginin Bitcoin için Parabolik Aşamayı Başlatabileceğini Söyledi!
0

Kripto analisti ve tüccarı Justin Bennett, ABD dolarındaki zayıflığın Bitcoin (BTC) için yeni bir parabolik ralliyi ateşleyebileceğini söyledi.

Popüler analist, 85.000 takipçisine, USD’yi diğer büyük fiat para birimlerinden oluşan bir sepetle karşılaştıran ABD doları endeksine (DXY) baktığını söylüyor. Daha zayıf bir dolar genellikle yatırımcıların dünyanın rezerv para birimi yerine diğer varlıkları tercih ettiğini gösterir.

Bennett, DXY’nin yükselen bir kanalın dibine yaklaşmak üzere olduğunu söylüyor. Dipten düşer ve büyük bir düşüş trendi başlarsa analist, çöküşün kriptoyu parabolik bir dalgalanmaya göndermek için katalizör olabileceğini söylüyor.

“Bu da ne? DXY yükselirken BTC yükseldi mi?

93.50 kritik. Bence USD endeksi için bunun altında bir kapanış, kripto boğa piyasasının parabolik aşamasını başlatıyor.”

bitcoin
Kaynak: Justin Bennett/Twitter

Kısa vadede Bitcoin’e bakan Bennett, BTC’nin 57.000 $ civarında bir dip bulmadan önce biraz daha konsolide olacağını tahmin ediyor. Oradan analist, Bitcoin’in Kasım ayı başlarında patlak verdiğini ve ayın ortasında 75.000 doların üzerine çıktığını öne sürüyor.

“BTC konsolidasyonu devam ediyor.

Piyasa, Eylül ayındaki geri çekilmeden (sarı) sapabilir ve burada kırılabilirse, 64.000 dolara geri döner. Bu, boğalar için bir sonraki büyük test olurdu.

Görelim.”

Ethereum söz konusu olduğunda, kripto analisti, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto paranın, mevcut fiyatı olan 4,324 $’dan önümüzdeki aylarda %362’ye varan kazanç elde edebileceğini görebilecek bir kırılmanın ortasında olduğunu söylüyor.

“ETH tekrar patlıyor.

Haftalık grafik, önümüzdeki birkaç ay içinde 10.000 – 20.000 ABD Doları için hazır görünüyor.”

image 45 1024x577 1
Kaynak: Justin Bennett/Twitter

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap