Ethereum Fiyat Analiz: Analistler ETH Satın Almak İçin Bu Seviyeyi Öneriyor!

Ethereum Fiyat Analiz: Analistler ETH Satın Almak İçin Bu Seviyeyi Öneriyor!

Ethereum (ETH) fiyatı, kripto borsası FTX’in çöküşünün ardından yatay bir trendde hareket ediyor. Yatırımcılar alt seviyelerden Ethereum almayı beklerken, kripto analistleri 1.170 doların uzun vadede satın almak için iyi bir fiyat olacağına inanıyor.

Treni Kaçırmadan Önce Ethereum Satın Alın

ETH fiyatı şu anda 1.200 doların üzerinde işlem görüyor ve olumlu görünüyor. Kasım ayından bu yana ETH fiyatı 1.170$ seviyesinden sıçrayarak 1.3K$’ın üzerine çıkmaya çalışıyor. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, ETH fiyatının Kasım ayından bu yana yükseliş ivmesi içinde olması ve çoğunlukla 1.200 doların üzerinde kalması.

Kripto analisti Michael van de Poppe, piyasaların şimdiden 19 aydır bir ayı piyasasında olduğunu iddia ediyor. Özellikle altcoinler, Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) döngüsüne rağmen 21 Mayıs’tan beri düşüş yaşıyor. Daha yüksek zaman dilimlerinde ilk yüksek-düşük bir rahatlama koşusunun bir göstergesi olacağını tahmin ediyor.

kriptoparapiyasa ethereum eth price dec 21
ethereum fiyat analiz: analistler eth satın almak i̇çin bu seviyeyi öneriyor! 2

Michael van de Poppe ayrıca 1.190 doların Ethereum’daki uzun pozisyonlar için iyi bir seviye olacağına inanıyor. Onay için, ETH fiyatının 1.170$ destek seviyesinin yakınına düşmesini ve tekrar 1.200$’ın üzerine çıkmasını bekleyin. Ancak piyasalardan gelen olumlu işaretlere rağmen endeksler ve ABD Dolar Endeksi (DXY) zayıflık gösteriyor.

“Yine de, devam etmeden önce muhtemelen yeniden test edeceğimiz ETH için buna benzer bir senaryo bekliyoruz. Son birkaç gündür piyasalardan olumlu işaretler geliyor, ancak endeksler zayıflık gösterdiği için devam yok ( DXY aynı şeyi gösterirken).

Michael van de Poppe’ye göre, ETH fiyatı bu yılın sonuna kadar 1.280 doların üzerine çıkabilir.

Kripto analisti Rekt Capital, yatırımcıların uzun vadede Ethereum’u 1.170 $ civarında satın alabileceklerini öne sürüyor. 17.150 doların üzerinde tutulan Bitcoin fiyatı, yaklaşan bir rallinin onaylanması için anahtar olacaktır.

Ethereum (ETH) Fiyatı İçin Ay Sonu Senaryosu

Ethereum fiyatı şu anda son 24 saatte yaklaşık %1 artışla 1.216 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla 1.206 dolar ve 1.224 dolar.

Noel Baba rallisinin beklentileri bu sefer daha az olsa da, Ethereum fiyatı Noel’e veya 2023 Yeni Yılı’na yakın bir zamanda 1.280 dolara yükselebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.