Ünlü Analist Ethereum (ETH) Fiyatında Büyük Düşüş Bekliyor!

Ünlü Analist Ethereum (ETH) Fiyatında Büyük Düşüş Bekliyor!

Kripto piyasası, son ABD istihdam verilerinin ardından önemli kazanımlar kaydediyor ve bununla birlikte, traderların Bitcoin ve Ethereum fiyatları hakkındaki düşünceleri arttı.

ABD dolar endeksi (DXY), istihdam raporunun ardından keskin bir şekilde düşerek kripto fiyatlarının yukarı yönlü ivme kazanmasına neden oldu. BTC ve ETH fiyatları sırasıyla 16.991 $ ve 1.273 $’a ulaştı. Fiyatlar, her iki baskın kripto para birimi için de 7 günün en yüksek seviyesi.

Ethereum Fiyat Riskleri Düşüyor

Kripto analisti CredibleCrypto, 6 Ocak’ta attığı bir tweet’te, Ethereum fiyatının daha önce önerdiği seviyeye ulaştığını ve büyük olasılıkla ETH fiyatının buradan düşmeye devam edeceğini söyledi.

ethereum
ünlü analist ethereum (eth) fiyatında büyük düşüş bekliyor! 2

“KIRMIZI bölge etiketlendi. Geride bıraktığımız eşit düşüş setlerini almak için önümüzdeki günlerde burada bir ret bekliyorum.

1.270 $ seviyesinin yakınında bir ret ve 1.170 $ seviyesindeki kritik desteğin altına düşüş bekliyor. ETH fiyatı, uzun süredir kritik destek seviyesinin üzerinde kaldı ve seviyenin kırılması, kripto pazarında büyük bir dönüş anlamına geliyor.

Sadece 1.150 $ değil, ETH fiyatının 1.080 $’ın altına düşeceğini düşünüyor. Uzun vadede Ethereum satın almak için en iyi seviye 1.170$ iken, balinalar Ethereum birikiminin 1.100$’ın altında olmasını bekliyor. Ancak, fiyat 1.170 doların altında kalmayabilir ve yakında toparlanacaktır.

Kripto analisti Michael van de Poppe, Ethereum fiyatının Şubat başındaki FOMC toplantısına yakın bir düzeltmeden önce daha iyi bir yukarı yönlü hareket gösterebileceğini öne sürdü. Ethereum şu anda 1.265 dolardan işlem görüyor ve düşük işlem hacmiyle yatay seyrediyor.

ETH Fiyat Rallisi Devam Edecek mi?

Ethereum fiyatı şu anda son 24 saatte %2 artışla 1.264 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla 1.240 dolar ve 1.273 dolar. Traderlar fiyatların düşmesini bekledikleri için işlem hacmi yatay seyrediyor.

Ayrıca, kullanım fiyatı 400$ olan ve son kullanma tarihi 30 Haziran olan 26.000 ETH satış opsiyonu siparişi verildi. Bazı tüccarlar bunun kripto balinalarının kuyruk yönetimi davranışı olduğuna inanıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.