Ünlü Analist Bitcoin’in Dakikalar İçinde 22.2 Bin Dolara Düşüşünü Açıklıyor!

Ünlü Analist Bitcoin’in Dakikalar İçinde 22.2 Bin Dolara Düşüşünü Açıklıyor!

Bitcoin’in son düşüşü, Silvergate Bank’ın operasyonel zorlukları açıklamasından bir gün sonra gerçekleşti. Ancak, bazı kişiler, çöküşün doğası ve hızı nedeniyle kargaşanın doğrudan bir sonucu olamayacağını düşünüyor.

Gerçekten de, 5 dakikalık grafik, %5’lik düşüşün sadece 20 dakika içinde gerçekleştiğini gösteriyor. Bu nedenle, bazıları çöküşün nedenini daha derinlemesine araştırmak istiyor.

bitcoin
ünlü analist bitcoin'in dakikalar i̇çinde 22.2 bin dolara düşüşünü açıklıyor! 2

52 Skew, Twitter’da yaptığı açıklamada, düşüşün nedeninin yüksek kaldıraç oranlarına sahip traderlar ve otomatik olarak tetiklenen stop-loss emirleri olduğunu öne sürdü. Yani, birçok tüccarın büyük pozisyonlar açtığı ve piyasanın aleyhlerine gitmesiyle otomatik olarak stop-loss emirleriyle pozisyonlarını kapattığı düşünülüyor. Bu da, piyasada ani bir satış baskısı yarattı ve Bitcoin’in değerinin hızlı bir şekilde düşmesine neden oldu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.