Analist Arthur Cheong, Ethereum’un (ETH) Yükseleceğini Tahmin Ediyor

Analist Arthur Cheong, Ethereum’un (ETH) Yükseleceğini Tahmin Ediyor

Girişim sermayedarı Arthur Cheong, Ethereum’un (ETH) belli şartlar altında büyük bir artış gösterebileceğine dair bir öngörüde bulunuyor.

DeFiance Capital’in başında olan Cheong, X adlı sosyal medya platformundaki geniş takipçi kitlesine, BlackRock’un Bitcoin (BTC) için spot borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunun kabul görmesi durumunda, bu finans devinin Ethereum için de benzer bir başvuruda bulunabileceğini ifade ediyor.

Yıl içerisinde BlackRock’tan spot ETH ETF başvurusu gelmesi durumunda, Ethereum’un değer kazanacağını düşünüyor.

“Eğer BlackRock, gelecek yıl içerisinde spot ETH ETF’ye başvurursa, bu durum ETH’nin gelecek 6-12 ay içerisinde en değerli yatırım araçlarından biri olabileceğine işaret eder. Ethereum’un sürdürülebilirlik, sosyal sorumluluk ve iyi yönetişim (ESG) değerlerine uygun olması ve staking getirisi, Bitcoin’in spot ETF başvurusunun onaylanması durumunda kurumsal yatırımcıları cezbetmekte.”

ethereum
analist arthur cheong, ethereum'un (eth) yükseleceğini tahmin ediyor 2

Ancak Cheong’a göre, Ethereum‘un Bitcoin karşısında değer kazanmadan önce ETH/BTC çifti, bir süre boyunca düzeltme evresinde olabilir.

“Peki, bu ETH/BTC’nin en düşük seviyeye geldiği anlamına mı geliyor? Kısa vadede, Bitcoin’in gelecek yıl Nisan’da yarıya düşeceği gerçeği göz önüne alındığında, bu henüz kesin değil. BTC’nin yarılanmasının ardından değer kazanması olası.”

Yazıldığı an itibariyle ETH/BTC, 0,0526 BTC (1.771 $) değerinde.

Cheong, kripto paraların küresel erişimleri nedeniyle potansiyel olarak en cazip yatırımlardan biri olduğunu vurguluyor.

“Son on yılda finans dünyasından çıkarılan en büyük ders; genelde küresel talebi olan ve tercihen ABD doları cinsinden olan yatırımların en değerlileri olduğudur. ABD hisse senetleri ve sabit gelir dışında hangi varlıklar küresel talep görüyor ve ABD doları cinsinden? Cevap: Kripto paralar.”

Ve son olarak, Solana’nın (SOL) büyük bir yükselişin ardından düzeltmeye gitmeye hazır olduğunu, bu durumun ardından diğer altcoin’lerin de değer kazanabileceğini belirtiyor.

“Piyasa şu an büyük ölçüde SOL’a odaklanmış durumda, fakat SOL’dan biraz geride olan ve daha az ilgi gören bazı kripto paralar da var. Peki bu durum devam edecek mi? Piyasaya geri dönen bazı olumlu enerjiler hissediyorum.”

Yazı anında Solana, 30,21 dolar seviyesinde işlem görüyor ve günün zirvesi olan 32,27 dolardan düşüşe geçmiş durumda.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.