Amerikalı Milyarder Bitcoin’in 250 Bin Dolara Yükseleceğine İnanıyor, Peki Neden?

Amerikalı Milyarder Bitcoin’in 250 Bin Dolara Yükseleceğine İnanıyor, Peki Neden?

Tim Draper geçtiğimiz günlerde, yoğun kripto kışına rağmen Bitcoin’i neden hala 250.000 $ ve muhtemelen daha da yükselebileceğini öngördüğünü paylaştı. 

bitcoin
amerikalı milyarder bitcoin'in 250 bin dolara yükseleceğine i̇nanıyor, peki neden? 2

Amerikalı milyarder risk sermayedarı Tim Draper, FTX borsasının ani çöküşüyle ​​yoğunlaşan kripto kışına rağmen Bitcoin’e yükseliş desteğini yineledi. 

Draper, geçen Haziran ayında boğa piyasası sırasında önde gelen kripto varlığının 2022’nin sonuna kadar 250.000$’a ulaşacağını tahmin etmişti. Ancak, FTX fiyaskosunun ardından en büyük kripto para birimi şu anda 17.000$’ın altında işlem gördüğü için tahmininin bu yıl gerçekleşmesi daha az olası. 

Kadınlar ve Tekil Alıcılar Bitcoin’i 250 Bin Dolara Çıkarabilir

Yine de milyarder, Bitcoin’in 250.000 $ hedefine ulaşacağına ve muhtemelen piyasa düzeldiğinde ve insanlar, özellikle de kadınlar, günlük alışveriş için kripto para birimini kullanmaya başladığında bunun ötesine geçeceğine inanıyor. 

Draper’a göre, kadınlar giyim, barınak ve gıdayı içeren toplam perakende harcamalarının %80’ini kontrol ediyor. 

Kadınların kripto para birimine olan ilgisinin de arttığını sözlerine ekledi. Geçmişte BTC cüzdanlarının %7,14’ünü kadınlar kontrol ediyordu, ancak bugün bu sayı iki kattan fazla artarak %16,6’ya ulaştı.

Milyarder yatırımcı, traderların ödemeler için BTC’yi kabul etmeye başlamasının nihayetinde Bitcoin fiyatını artırabilecek başka bir nedeni daha da özetledi. 

“Kadınlar BTC ile ödeme yaparak indirim alabileceklerini fark ettiklerinde veya tekil alıcılar BTC kabul ederek gelirlerini ikiye katlayabileceklerini fark ettiklerinde, bu oldukça hızlı hareket edecek” dedi. 

Kripto varlığı, 2021’de yaklaşık 70.000 $’a ulaştıktan sonra yaklaşık 16.000 $’dan işlem görüyor. ATH’sinden %75’ten fazla düşmesine rağmen, dünya çapında giderek artan sayıda şirket kripto para birimini bir ödeme seçeneği olarak benimsiyor ve en sonuncusu Güney Afrika süpermarketi. Zincir Seç ve Öde. 

Draper’ın BTC Planları

Draper, bir günlüğüne başkan olursa ABD’nin nasıl görüneceğini anlatırken 2020’de 250.000 dolarlık Bitcoin tahminini yapmaya başladı. 

Milyarder girişim kapitalisti, tahminlerin yanı sıra, şans verilirse kripto varlığının diğer yönlerini keşfedeceğini kaydetti. Draper, Bitcoin tabanlı bir evrensel temel gelir (UBI) veya vergi sistemi deneyeceğini söyledi.

Kripto savunucusu, Bitcoin’i yeni sonuçlanan Web Gönderimi 2022 sırasında kötü yönetişime karşı bir koruma olarak gördüğünü de belirtti. 

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.