Altcoinler Kanarken Bitcoin Hakimiyeti 7 Ayın En Yüksek Seviyesinde!

Altcoinler Kanarken Bitcoin Hakimiyeti 7 Ayın En Yüksek Seviyesinde!
0

Bitcoin’in altcoinler üzerindeki hakimiyeti, çoğu altcoin bugün kırmızının derinliklerinde olduğu için Ekim ayından bu yana en düşük konumuna yükseldi.

Başka bir gün, varlık 29.000 dolara düştüğü için bitcoin için 30.000 dolarlık çizgide başka bir başarısızlık. Bununla birlikte, altcoinler daha da kötü bir durumda ve neredeyse tüm grafiklerde önemli fiyat kayıpları görülüyor. Ethereum 1.900 doların altında mücadele ederken, ADA 0,5 doların altına düştü.

Bitcoin 30K Dolarda Durdu

Son on gün içinde neredeyse kaçınılmaz bir olay dönüşü haline geldi – Bitcoin’in ayılar adım atmadan ve onu güneye itmeden önce 30.000 doları aşmaya çalıştığını, yaklaştığını, zorladığını ve hatta kısaca kırdığını gören bir senaryo.

Bu haftanın başından beri, üç ayrı olay oldu. İlki, reddetmenin BTC’yi 29.000 doların altına düşürdüğü hafta sonuydu. Aynı şey 23 ve 24 Mayıs’ta bir kez daha yaşandı.

Bitcoin dün bir kez daha 30.000 dolara dokunduğunda yaklaşık 2.000 dolar arttı. Ancak bu da kısa sürdü . BTC orada başarısız oldu ve imrenilen çizginin altına düştü. Şu an itibariyle, kripto para birimi 29.000 doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor.

Piyasa değeri 560 milyar dolara düşerken, altcoinler üzerindeki hakimiyeti %45’in üzerine çıktı. Bu, metriğin geçen Ekim ayından bu yana ulaştığı en yüksek seviye.

bitcoin
altcoinler kanarken bitcoin hakimiyeti 7 ayın en yüksek seviyesinde! 3

Altcoinler Kırmızı Kaplı

Yukarıda bahsedildiği gibi, alternatif madeni paralar şu anda Bitcoin’den daha fazla acı çekiyor. Ethereum, günlük %6 düşüşle bu olumsuz eğilime öncülük ediyor. Sonuç olarak, ikinci en büyük dijital varlık 1.900 doların altına düştü. Sadece referans olarak, ETH birkaç gün önce 2.100 dolara yakındı.

Binance Coin son 24 saatte %5’ten fazla düşüşle 310$’a düştü. Ripple, Cardano, Polkadot, Dogecoin, Shiba Inu ve Litecoin benzer oranlarda düşüş yaşadı.

Solana ve Avalanche, yine de, günlük olarak daha da önemli düşüşler gördü. SOL (%-9,5) 44 dolara düşerken, AVAX %14’lük bir düşüşün ardından 24 dolara düştü.

Alt ve orta büyüklükteki altcoinler benzer durumdayken, günlük 60 milyar dolarlık bir düşüşün ardından toplam kripto piyasa değerinin 1.250 trilyon doların altına düşmesi şaşırtıcı değil.

bitcoin
altcoinler kanarken bitcoin hakimiyeti 7 ayın en yüksek seviyesinde! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap