Altcoinler Kanarken, Bitcoin 30.000 Dolar İçin Savaşıyor!

Altcoinler Kanarken, Bitcoin 30.000 Dolar İçin Savaşıyor!

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde giderek zorlu bir süreç geçiriyor ve toplamda yaklaşık 9 milyar dolarlık bir değer kaybı yaşanıyor. Bu düşüş, özellikle altcoinlerdeki hafif düşüşlerin etkisiyle gerçekleşiyor.

Ancak, Bitcoin’in fiyatı dikkate değer bir değişiklik göstermiyor ve geçtiğimiz günlerdeki seviyesinde kalmaya devam ediyor. Bitcoin, 30.000 $ seviyesini geri almak için güçlü bir dirençle savaşıyor gibi görünüyor.

Bitcoin 30.000 Dolar İçin Savaşıyor

Bitcoin fiyatının 30 bin dolar seviyesini aşamaması ve ayıların hareketin kontrolünü ele geçirmeye çalışmasıyla birlikte fiyatın 29,6 bin dolara kadar düştüğü belirtiliyor. Ancak, bu düşüşe rağmen alıcılar piyasaya müdahale ederek fiyatı yaklaşık 29,9 bin dolara geri çekmeyi başardı.

bitcoin
altcoinler kanarken, bitcoin 30.000 dolar i̇çin savaşıyor! 3


Son 24 saat içinde Bitcoin hakimiyetinin yaklaşık %0,2 oranında arttığını belirtmek ilginçtir. Bu gibi küçük oranlar göz ardı edilebilir gibi görünse de aslında önemlidir. Zira bu artış, Bitcoin’in altcoinlerden daha iyi bir performans sergilediğini ve pazar payında talep ettiği daha büyük bir paya sahip olduğunu gösteriyor.

Bu artış, Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hakimiyetini güçlendirdiğini ve diğer dijital varlıkların karşısında tercih edilen bir seçenek olarak değerini koruduğunu göstermektedir.

Altcoinler Düştü

Kripto para piyasasında son 24 saat içinde gözlemlenen hareketler oldukça ilginç. Paketten öne çıkan kripto para birimi, yüzde 14,4’lük önemli bir artışla Kaspa oldu. Kaspa’nın güçlü performansıyla birlikte, XDC Network de yüzde 9 civarında bir artış kaydetti. Özellikle XDC’nin dünün en iyi performansını gösterdiği vurgulanmalıdır.

Ancak, diğer yandan bazı kripto para birimleri de düşüş yaşadı. Stellar’ın XLM’si yüzde 6,5 oranında düşüşle bugünün en kötü performansını sergiledi. Onu takip eden diğer birim ise yüzde 4,5’lik kayıpla XRP oldu.

bitcoin
altcoinler kanarken, bitcoin 30.000 dolar i̇çin savaşıyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.