Altcoinler, Daha Fazla Faiz Artırımı Korkusuyla Parıltısını Kaybediyor mu?

Altcoinler, Daha Fazla Faiz Artırımı Korkusuyla Parıltısını Kaybediyor mu?
0

Federal Rezerv, Mart 2018’den bu yana ilk kez oranları artırdıktan sonra Mayıs toplantısında faiz oranlarını yükseltecek. CME FedWatch Tool’a göre, ülkenin merkez bankasının şimdi gösterge Fed fon oranını yüzde 0,5 artırması bekleniyor.

Çoğunlukla artan enflasyon oranlarını “dengelemek” için. Potansiyel olarak daha yüksek oranlar, “ deflasyonist ” doğasına rağmen kripto para biriminde oynayabilir veya daha doğrusu oynayabilirdi.

1 Mayıs gözyaşı getirdi…

Kripto para piyasası, basın zamanında %2,5’lik büyük bir düzeltme yaşadı. Santiment, aşağıdaki grafikte bu durumu gösteren bir senaryoyu vurguladı.

altcoin
altcoinler, daha fazla faiz artırımı korkusuyla parıltısını kaybediyor mu? 3

Firma, grafiği değerlendirerek şunları ekledi:

“Kripto piyasaları, özellikle #altcoin fiyatları olmak üzere bu hafta sonu önemli ölçüde geri çekildi. Büyük fiyat oynaklığı bekliyorsanız, #Fed’in Mayıs ayı faiz artırımı kararına yaklaşırken bunun Pazartesi ve Salı’ya kadar devam etmesini bekleyin.”

İlk olarak, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi büyük bir gerileme yaşadı. Ama bu değil. “Telafi edici enflasyon iddialarına” rağmen Bitcoin, faiz artırımı görüşmeleri öncesinde S&P 500 endeksinden önce düşmeye başladı.

Dünyanın en büyük kripto para birimi, Fed’in eylemlerine yanıt olarak S&P 500’den önce Kasım ayında düşmeye başladı.

altcoin
altcoinler, daha fazla faiz artırımı korkusuyla parıltısını kaybediyor mu? 4

Enflasyon, düşük faiz oranları, satın alma gücü eksikliği, doların devalüasyonu vb. olsun, BTC sıklıkla bir tedavi olarak lanse edildi. Görünüşe göre diğer varlıklardan bağımsız olarak, kripto yükseldiği sürece bu pozitiflere inanmak kolaydı.

Merit Financial Advisors portföy stratejisi direktörü Caleb Tucker, genel olarak kripto varlıkları ile ilgili kırmızı bayraklar kaldırdı.

“Kripto varlıklar bir enflasyon koruması olarak görülüyordu, ancak son zamanlarda hisse senetleri gibi diğer risk varlıkları gibi davrandılar. Daha yüksek oranlar, kripto varlıkları için ileriye dönük bir rüzgar olacak.”

Altcoinlere geçerken, bu alternatif dijital varlıklar, yönetim kurulu genelinde düşüş duygularının gazabına uğradı. En büyük altcoin olan Ethereum, 2,7 bin dolara düşerken %3’lük bir düzeltmeye tanık oldu. Ancak daha sonra, ünlü bir haber ajansı olan Wu Blockchain tarafından sansürlendiği için daha da kötüsü geldi.

Aynı şekilde Altcoin hakimiyeti de bu serbest düşüşün ardından düştü.

Farklı analistler bu hareketi tahmin etmişti. En iyi analist  Benjamin Cowen ‘Kripto Uyarısı’ yayınladı. Bitcoin’in (BTC) tarihsel performansının, altcoinlere yatırım yapmanın riskli kaldığını öne sürdüğünü belirtti. Daha önce BitMEX kurucusu Arthur Hayes, altcoinlerin bu faiz artışı turunda %75 ila %90 düşebileceğini söylemişti.

Altcoinler parlaklığını mı kaybediyor?

Eh, bu tür uyarı işaretleri verildiğinde, öyle görünüyordu. Jump Trading verilerine göre, kripto kralı spekülatif parlaklığını kaybetmesine rağmen tünekte hükmetmeye devam etti. Aslında, 3.700’den fazla jetonun (altcoin) performansı , kripto kralına kıyasla şaşırtıcı bir şekilde %80’inin su altında olduğunu bulmak için.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap