Altcoin Haberleri: Litecoin (LTC) Kutlamaya Hazır, Ancak Balinalar Partiyi Mahvedebilir!

Altcoin Haberleri: Litecoin (LTC) Kutlamaya Hazır, Ancak Balinalar Partiyi Mahvedebilir!

2022’nin ayı piyasasında çok az başka kripto para birimi Litecoin (LTC) kadar iyi performans gösterdi. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, Haziran 2022’nin en düşük seviyelerine düştüğünden beri, hem fiyat hem de piyasa değeri, yazının yazıldığı tarihte iki kattan fazla değer kazandı. 

Bunun büyük bir kısmı, Litecoin’in verimli ve güvenli bir ağ olarak ününe bağlanabilir. Twitter’da paylaşılan bir gönderiye göre LTC, 2011’deki lansmanından bu yana hiç düşmediğini iddia etti, bu da bir ödeme seçeneği olarak faydasını artırabilecek bir faktör.

Ayrıca, ağın karma oranı son zamanlarda bir ATH’ye ulaştı. Bu genellikle bir ağın güvenliği açısından olumlu bir işaret olarak kabul edilir, çünkü vicdansız saldırıların yüksek hash oranına sahip ağlarda yürütülmesi zorlaşır.

Balinalar Meydan Okuyor

Ancak, küçük ve büyük Litecoin balinalarının varlıkları farklı bir hikaye anlattı. Santiment tarafından sağlanan verilere göre, 1000’den fazla LTC madeni paraya sahip adreslerin sayısı son 12 gün içinde azalan bir eğimde. 

litecoin
altcoin haberleri: litecoin (ltc) kutlamaya hazır, ancak balinalar partiyi mahvedebilir! 4

Ayrıca, son üç gündür baskı altında kalan LTC, basın zamanında balina işlem sayısında keskin bir artışa tanık oldu. Bu, büyük adreslerin pozisyonlarını tasfiye ederek kar elde etme eğiliminde olduğu anlamına geliyordu. 

Bu, MVRV Oranına bakılarak da açıklanabilir. Ağ aşırı değerliydi ve dolayısıyla kârlıydı. Artan MVRV Uzun/Kısa Farkı, LTC hodler’larının kar elde etmesini teşvik etti ve bu da fiyatların güneye gitmesine neden olabilir.

litecoin
altcoin haberleri: litecoin (ltc) kutlamaya hazır, ancak balinalar partiyi mahvedebilir! 5

Santiment aslında yatırımcılara , balinalar arasındaki satış faaliyetindeki artış nedeniyle LTC’nin önümüzdeki günlerde düşebileceği konusunda bir uyarı yayınlamıştı.

LTC’de sırada ne var?

Litecoin sahipleri, yılın başında yükseliş rallisinin başlamasından bu yana %30’un üzerinde kazanç elde etti. Fiyat, 29 Ocak’ta keskin bir yükselişle orta vadeli aralığın dışına çıktı. Bununla birlikte, yazı yazıldığı sırada %3,15 düşerek geri çekilmenin erken bir göstergesi oldu.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) düşmeye başladı, bu da satın alma baskısının azalması anlamına geliyordu. Dengede Hacim (OBV), yukarıda vurgulanan balinaların kâr elde etme fikrini doğrulayarak benzer bir yol izledi. 

litecoin
altcoin haberleri: litecoin (ltc) kutlamaya hazır, ancak balinalar partiyi mahvedebilir! 6

Litecoin’in halving etkinliğine yaklaşık altı ay kaldı ve bu, 2015 ve 2019’dan sonra üçüncü olacak. Tarihsel olarak, LTC fiyatları olayın ardından yükseldi. Gümüşün Bitcoin’in (BTC) altınına karşı nasıl bir performans göstereceği ve halvinge kadar nasıl bir performans göstereceği henüz belli değil.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.