Altcoin Haberleri: Avalanche (AVAX) Amazon Anlaşmasından Sonra %26 Arttı!

Altcoin Haberleri: Avalanche (AVAX) Amazon Anlaşmasından Sonra %26 Arttı!

Avalanche (AVAX), Amazon Web Services’in (AWS) Ava Labs ile ortaklık kurduğunun duyurulmasının ardından %26 arttı. Bu ortaklık, işletmeler, kurumlar ve hükümetler için Blockchain benimsenmesini ölçeklendiriyor.

Ortaklık, onu kullanan geliştiriciler için ağın gücünü ve esnekliğini artırmayı amaçlıyor. Ayrıca, bireylerin ve kuruluşların Ava Labs’ın 1. katman blok zinciri olan Avalanche üzerinde düğümler kurmasını ve yönetmesini kolaylaştırır.

Avalanche, Amazon Web Services ile İşbirliği Yapıyor

AWS şu anda merkezi olmayan uygulama (dApp) ekosistemini ve Avalanche altyapısını desteklemektedir. Bloga göre Ava Labs, artık hem bireylerin hem de kurumların özelleştirilmiş Alt Ağları kolayca başlatabilmesi için AWS Marketplace’e yönetilen bir hizmet olarak Alt Ağ dağıtımını eklemeyi planlıyor.

Karar, Blockchain teknolojisi için ileriye doğru atılmış büyük bir adım çünkü onu işletmeler ve insanlar için daha ulaşılabilir ve basit hale getiriyor. Çok sayıda blok zinciri, ağlarına güç sağlamak için Avalanche’ı zaten kullandı ve AWS’nin yardımıyla bu sayının artması muhtemel.

Ava Labs başkanı John Wu’ya göre,

Şu anda zincirde bulunan 500’den fazla uygulama için daha iyi bir deneyim sunmayı çok isteriz ve artık Activate programına yönlendirebileceğimiz gerçek bir ortaklığımız var.

Bunun, AWS’nin bir Blockchain şirketiyle ilk temel ortaklığı olması nedeniyle, aynı zamanda bir bütün olarak Blockchain teknolojisi için yeni bir çağ başlatıyor. Ava Labs’ın Alt ağ dağıtımı yönetilen hizmeti de AWS pazarında kullanıma sunulacaktır.

AVAX fiyatı %26 arttı

Ortaklık duyurusunun ardından, AVAX’ın fiyatı %26 artışla günlük en düşük seviyesi olan 12,27 $’dan gün içi en yüksek seviyesi olan 15,42 $’a yükseldi. Son fiyat artışı, son 30 gündeki tüm kayıplarını sildi.

avalanche
altcoin haberleri: avalanche (avax) amazon anlaşmasından sonra %26 arttı! 2

Bu yazının yazıldığı sırada Avalanche fiyatı 15,38 $, piyasa değeri 4,7 milyar $ ve 24 saatlik işlem hacmi %359,34 arttı. Şimdi 11 milyar dolarda duruyor. Aynı zamanda dolaşımdaki arz yaklaşık 311.582.143 AVAX.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.