Altcoin Analiz: Litecoin’in Son Ralliden Sonra Soğuması mı Gerekiyor?

Altcoin Analiz: Litecoin’in Son Ralliden Sonra Soğuması mı Gerekiyor?

Litecoin (LTC) geçtiğimiz hafta neredeyse aylık bir yüksek seviyeye ulaştı ve yükseliş haftasını tamamladı. Ancak, boğaların momentumu şimdiden düşük seviyelere geriledi ve bu da geçen haftaki yükselişin yavaşlayabileceğine işaret ediyor.

24 Mart’ta, LTC’nin fiyatı 96.11 dolara yükseldi. Son iki günde hafif bir gerilemeyle birlikte 92.16 dolardan işlem gördü ve %5 oranında düştü.

Pivot, 98 dolarlık direnç seviyesinden biraz çekindikçe, LTC fiyatının 50 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıkmasından sonra gerçekleşti.

kriptoparapiyasa ltcusd 2023 03 26 02 15 50
altcoin analiz: litecoin'in son ralliden sonra soğuması mı gerekiyor? 5

Bitcoin’in (BTC) RSI’si %50 seviyesinin üzerine çıkmayı başardı ve yazı yazıldığı sırada bile seviyeyi aşmıştı. Bu, sürekli bir yükseliş olasılığının biraz daha düştüğü anlamına geliyordu.

Satış baskısının aniden geri dönmesinin en muhtemel nedeni, LTC’nin hala Bitcoin ile büyük ölçüde ilişkili olmasıydı. Bu, LTC’nin fiyat hareketinin organik talepten ziyade genel piyasa hareketlerinden daha fazla etkileneceği anlamına gelir.

Litecoin Yatırımcıları Yeni Bir Hafta Yaklaşırken Ne Beklemeli?

LTC’nin potansiyel geri çekilmesi, satıcıların varlıklarının bir kısmını elden çıkarmak için yeterli teşvike sahip olup olmadığına bağlı olacaktır.

Örneğin, LTC’nin 60 günlük MVRV oranı, birçok sahibinin şu anda kârda olduğunu gösteriyor. Bu sahiplerin çoğu satış yapmaya teşvik edilirse, oldukça büyük bir geri çekilme yaşanabilir.

kriptoparapiyasa litecoin ltc 02.35.56 26 mar 2023 2048x693 1
altcoin analiz: litecoin'in son ralliden sonra soğuması mı gerekiyor? 6

LTC’nin ağırlıklı hissiyatı, traderların kripto para birimi hakkındaki görüşlerinin değiştiğini göstererek düşüş beklentilerinin arttığını doğruladı.

Ancak, hacimdeki güçlü artış olmaması nedeniyle satış baskısı düşük kalmıştır.

kriptoparapiyasa litecoin ltc 04.04.31 26 mar 2023 2048x693 1
altcoin analiz: litecoin'in son ralliden sonra soğuması mı gerekiyor? 7

Litecoin’in fiyat hareketiyle ilgili bazı içgörüler sunabilecek önemli bir gözlem var. İşlem hacmi son 24 saatte ikinci en büyük haftalık artışını yaşadı.

En son büyük bir artış sağladığı zaman, fiyatın geri döndüğü tarih 20 Mart’tı. Litecoin ile ilgili başka bir önemli gözlem ise Hash oranının Mart ayının büyük bir bölümünde 700 TH/s’nin üzerinde kalmayı başarmasıdır. Bazı durumlarda bu seviyenin altına düşse de, her seferinde geri döndü.

kriptoparapiyasa ltc hash rate 6
altcoin analiz: litecoin'in son ralliden sonra soğuması mı gerekiyor? 8

Son Litecoin duyurusu, insanların artık eski paralarını LTC karşılığında satabilecekleri Coinstar satış noktalarıyla ilgili.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.