Alıcılar Zor Durumda Kalırsa Cardano Sahipleri Bu Sonuçları Bekleyebilir!

Alıcılar Zor Durumda Kalırsa Cardano Sahipleri Bu Sonuçları Bekleyebilir!
0

Cardano’nun arkasındaki 2021 yükselişi, fiyat rekorunun muazzam kazançlar kaydettiğini gördü. Yine de, geçen yılın yeni gelen yatırımcılarının çoğu zararda görünüyor. Son birkaç ayda 1 $’da psikolojik olarak önemli seviyede tutunamaması, varlığın bir kez daha güneye kayabileceği anlamına geliyordu. Madeni paranın Bitcoin ile +0.76 korelasyonu var. Aynı zamanda, yükseliş Bitcoin’e düşüş eğilimindeki kadar güçlü tepki vermiyor. Bu faktörler, Cardano için satış baskısının bir kez daha arttığını gösteriyor olabilir.

Cardano 1 Günlük Grafik

cardano
alıcılar zor durumda kalırsa cardano sahipleri bu sonuçları bekleyebilir! 3

Grafiklerde, fiyatın son birkaç aydaki amansız düşüş trendi açıkça görülüyordu. Aralık ayında 1,2 dolarlık destek boğalar için olmazsa olmaz bir seviye olarak selamlandı. Ocak sonu ve Şubat başında 1 dolar seviyesi aynı şekilde tutuldu. Bu seviyelerin ikisi de kırıldı. Basın zamanında, fiyat 0,817 dolar seviyesinin altında bir günlük kapanışa doğru ilerliyor gibi görünüyordu.

Uzun vadeli önyargıyı düşüşten yükselişe çevirmek için ADA, 1 doları desteklemek için çevirmeli. Fiyat 0.75$’da kısa vadeli bir talep gördü, ancak bunun ADA’yı grafiklerde ayakta tutması pek mümkün değildi.

Gerekçe

cardano
alıcılar zor durumda kalırsa cardano sahipleri bu sonuçları bekleyebilir! 4

Fiyat daha düşük dipler yaparken RSI daha yüksek dipler yaptığı için RSI bir yükseliş sapması (beyaz) oluşturdu. Bununla birlikte, son haftalardaki baskın eğilim düşüş eğilimindeydi – bu nedenle bu farklılık muhtemelen eğilimi değiştirmeyecek. Ayrıca, fiyat zaten düşmeye başlamıştı.

Müthiş Osilatör sıfır çizgisinin oldukça altında kaldı. Bu nedenle, momentum sıkıca ayıların tarafındaydı. OBV ayrıca güneye doğru hareket ediyor, bu da satış hacminin günlük zaman dilimindeki alım hacminden daha yüksek olduğunun bir göstergesi. CVD göstergesi de ayı bölgesindeydi.

Çözüm

Genel olarak, göstergeler hem ivmenin hem de satış hacminin aşağı yönlü olduğunu vurguladı. Piyasa yapısı da aşağı yönlüydü ve 1 dolarlık direnç bölgesinin yenilmesi gerekiyordu. Durum şu ki, bu olası bir sonuç değildi. Güneyde 0,75 dolar ve 0,69 dolar küçük bir sıçrama görebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap