Algorand, FIFA’nın Resmi Blockchain Platformu Olduktan Sonra %25 Patladı!

Algorand, FIFA’nın Resmi Blockchain Platformu Olduktan Sonra %25 Patladı!
0

Algorand, yaklaşmakta olan FIFA Dünya Kupası Katar 2022’nin resmi Blockchain sponsoru olmak için bir anlaşma imzaladı.

En büyük spor organizasyonlarından biri, kripto ile ilgili ikinci ortaklığını bu sefer Algorand ile imzaladı. Sonuç olarak, ikincisinin yerel tokeni çift haneli rakamlarla yükseldi ve birkaç haftanın en yüksek seviyesini işaret etti.

Algorand, FIFA Dünya Kupası Katar 2022’de

Resmi duyuruya göre Algorand, bu yıl Katar’da gerçekleşecek olan yaklaşan spor etkinliğinde “FIFA’nın Blockchain platformu” olacak ve “Blockchain destekli cüzdan çözümü” sunacak. Şirket, Kuzey Amerika ve Avrupa’daki Dünya Kupası’nın Bölgesel Destekçisi olacak ve ayrıca gelecek yıl Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Kadınlar Dünya Kupası’nın Resmi Sponsoru olacak.

Açıklama ayrıca Algorand’ın FIFA’ya “dijital varlık stratejisini geliştirmede” yardımcı olacağını da ortaya koydu. Aynı zamanda, spor organizasyonu “reklam, medyaya maruz kalma ve tanıtım fırsatları dahil olmak üzere sponsorluk varlıkları” sağlayacaktır.

Gelişme hakkında konuşan FIFA Başkanı Gianni Infantino şunları söyledi:

“Algorand ile bu ortaklığı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. İşbirliği, FIFA’nın futbola daha fazla yeniden yatırım yapmak için sürdürülebilir gelir artışı için sürekli olarak yenilikçi kanallar aramaya olan bağlılığının açık bir göstergesidir, paydaşlarımıza ve dünya çapındaki futbol taraftarlarına şeffaflık sağlar – futbolu gerçekten küresel hale getirme vizyonumuzun önemli bir unsuru.”

Mart ayı sonlarında CryptoCom’un yaklaşan Dünya Kupası’nın özel kripto ticaret platformu sponsoru olmak için FIFA ile benzer bir anlaşma imzaladığını bildirdi.

ALGO %25 Yükseldi

FIFA Dünya Kupası etkinliklerinin önemi göz önüne alındığında, ALGO ile ortaklık, blok zinciri projesinin yerel kripto para birimi için önemli bir ayağa kalkmaya yol açtı. ALGO, piyasa genelindeki son düzeltmelerin ardından dün 0,60 ABD dolarının altında işlem gördü, ancak saatler içinde neredeyse %25 artarak birkaç haftanın en yüksek seviyesi olan 0,72 ABD dolarına yükseldi.

Yine de daha geniş bir grafiğe bakıldığında, ALGO’nun Nisan ayının başından beri düşüş trendinde olduğu açık. Varlık 31 Mart’ta 1 dolara dokundu ancak orada kalmayı başaramadı ve piyasanın çoğu gibi güneye yöneldi.

ALGO birkaç gün önce 0,55 doların altına düştüğü için bu, %50’ye yakın bir düzeltmeyle sonuçlandı.

algorand
algorand, fifa'nın resmi blockchain platformu olduktan sonra %25 patladı! 2

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap