Ağ Gelişmelerine Rağmen Cardano’da Korku Eğilimi (FUD) Neden Yükseliyor?

Ağ Gelişmelerine Rağmen Cardano’da Korku Eğilimi (FUD) Neden Yükseliyor?

Cardano’nun geliştirme faaliyetleri, ADA çevresindeki FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) artışıyla birlikte geriledi. ADA, geçen haftaki piyasa rallisinden sonra elde ettiği %10’luk kazançları geri verdi. Geçen haftaki ralli, Cardano’nun (ADA) düzenleyici düşmanlığı gibi faktörlerden sert bir şekilde etkilendiği gibi diğer piyasa katılımcıları için de rahatlama sağladı. CoinMarketCap’e göre, 21 Haziran’dan bu yana token değeri %10 arttı ve yazı yazıldığı sırada 0,2958 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

cardano
ağ gelişmelerine rağmen cardano'da korku eğilimi (fud) neden yükseliyor? 3

Yatırımcıların duyarlılığı, fiyat artışına rağmen hala olumsuz bir durumdadır. Santiment’in verileri de bunu doğrulamaktadır. Ayrıca, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ADA’yı bir menkul kıymet olarak sınıflandırması, süregelen olumsuz havanın birincil tetikleyicisi olabilir.

Fiyat artışıyla birlikte, yatırımcıların duyarlılığı bir miktar iyileşmiş olsa da, Santiment’in belirttiği gibi, genel ruh hali hala olumsuz yönde seyretmektedir. Bu durumda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun ADA’yı menkul kıymet olarak tanımlamasının etkisi büyük olabilir ve sürekli olarak olumsuz bir atmosferin devam etmesinde önemli bir rol oynayabilir.

Cardano’da Neler Oluyor?

ADA, pazardaki dalgalanmalardan etkilenirken, geliştiriciler ağın geleceğini geliştirmeye yönelik çalışmalarına devam ettiler. Cardano, haftalık geliştirme raporunun son sayısını 23 Haziran’da yayınladı ve geçen haftanın önemli teknolojik gelişmelerini vurguladı.

En dikkate değer başarılardan biri, Lace Wallet’ın en son sürümü olan 1.2’nin piyasaya sürülmesiydi. Bu güncelleme, tarayıcı desteği, yeni bir gizlilik özelliği ve artırılmış hız gibi yeni eklemeler içeriyordu. Lace Wallet, Nisan ayında ilk sürümünü yayınladı ve 1.1 sürümü ise geçen ay kullanıma sunuldu.

Çekirdek teknoloji ekipleri ise düğümler, ağ, fikir birliği ve defter bileşenleri üzerinde çalışmalarını sürdürdüler.

Cardano’nun ölçeklenebilirliğini artırmaya yönelik çabaların bir parçası olarak, Hydra ekibi ana ağda başın nasıl çalışacağına dair deneyler gerçekleştirmeye odaklandı. Ayrıca, Mithril ekibi, Cardano düğümü sürüm 8.1.1’e Mithril Network Upgrade’in tamamlanması gibi birkaç görevde ilerleme kaydetti. Ekip aynı zamanda imzalayan dağıtım modeli üzerinde çalıştı.

Bunun yanı sıra, katılımcı yönetişim için asgari uygulanabilir yönetişim (MVG) çerçevesi üzerine tartışmalar gerçekleşti ve Voltaire döneminde ilerlemeler kaydedildi. CIP 1694 adı verilen bir öneriyle Cardano’nun zincir üstü yönetişim sisteminde değişiklikler önerildi. Bu öneri, Voltaire’in doğum yılına atıfta bulunmaktadır.

Geliştirme Faaliyeti FUD’dan Muzdarip mi?

Cardano’nun ağı iyileştirme çabaları takdir edilebilir olsa da, geliştirme faaliyetlerine dair bazı endişeler ortaya çıktığı gözlemlenmiştir. Halka açık GitHub depolarında yapılan işi izleyen bir metrik, 8 Haziran’dan bu yana keskin bir düşüş gösterdiği görülmüştür.

cardano
ağ gelişmelerine rağmen cardano'da korku eğilimi (fud) neden yükseliyor? 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.