ADA’nın Bu Seviyenin Üzerine Çıkması, Cardano’nun Düşüş Eğilimini Geçersiz Kılabilir!

ADA’nın Bu Seviyenin Üzerine Çıkması, Cardano’nun Düşüş Eğilimini Geçersiz Kılabilir!
0

Cardano’nun (ADA) önceki ayki toparlanması, alt yapıya son piyasa genelindeki tasfiyelere uyum sağlamak için yeterli boşluk verdi. Ani düşüşler, son birkaç gün içinde ADA’yı EMA şeritlerinin altına çekti.

Alıcılar, geçtiğimiz gün 0,43-0,45 dolar destek aralığında yeni bir baskı buldu. Böylece ADA son 24 saatte %10,45 arttı.

ADA 4 Saatlik Grafik

ada
ada'nın bu seviyenin üzerine çıkması, cardano'nun düşüş eğilimini geçersiz kılabilir! 3

Altcoinin önceki boğa rallisi, EMA şeritlerinin desteğiyle geçti. ADA yaklaşık %47’lik bir yatırım getirisi kaydetti (29 Mayıs’ın en düşük seviyesinden 8 Haziran’ın en yükseğine).

Bir aydan uzun süredir 0,66 dolar seviyesindeki daraltıcı yükseliş rallileri ve bu seviyeden beklenen geri dönüş, 13 Haziran’da ADA’nın aylık en düşük seviyesine doğru %35’lik bir düşüşe neden oldu.

Bir sabah yıldızı şamdan yapısı yayınlayan alıcılar, 24 saatlik satın alma hacimlerinde basın zamanında %57’nin üzerinde bir artış sağladı. Sonuç olarak, son birkaç saat içinde alt, 4 saatlik zaman diliminde alçalan genişleyen kama kurulumundan çıktı.

Ayrıca, Kontrol Noktası (POC, kırmızı) ile birlikte 10 haftalık trend çizgisi desteği (sarı, kesikli), yükseliş sayacı için kapıları açtı.

Daha geniş eğilim hala düşüş kontrolü altındayken, ADA 0,5-0,53 dolar aralığında bir engelle karşılaşabilir. Bu aralıktan güçlü bir satış hareketi, ADA’yı 0,48 $ bölgesini yeniden test etmeye çekebilir.

Kısa vadeli bir düşüş geçersizliği durumunda, 55 EMA ve 0,55-0,57 $ aralığındaki %50 Fibonacci, satın alma baskısını azaltabilir.

Gerekçe

ada
ada'nın bu seviyenin üzerine çıkması, cardano'nun düşüş eğilimini geçersiz kılabilir! 4

Göreceli Güç Endeksi (RSI), dengesini test etmeyi amaçlarken nispeten tarafsız bir duruş sergiledi. Son büyümesi, fiyatın daha düşük zirvelerine karşı daha yüksek zirvelere işaret etti. Bu nedenle, orta hattan herhangi bir geri dönüş, düşüş eğilimini teyit edebilir.

Benzer şekilde, CMF’nin sıfır noktasından bir yavaşlama veya geri dönüş, fiyatla düşüş eğilimini teyit edebilir.

Çözüm

Mevcut eğilime karşı alım satım yapmak, özellikle RSI ve CMF’deki potansiyel düşüş eğilimi tehdidi ile karlı olmayabilir. Anında tedarik bölgesinden herhangi bir geri dönüş, 0,47 $ bölgesine doğru bir düşüşe neden olabilir. 

Ayı geçersiz kılma, satıcılar devreye girmeden önce 0,55$ seviyesine doğru kısa vadeli bir toparlanma sağlayabilir.

Sonunda, traderlar/yatırımcılar, karlı bir hamle yapmak için Bitcoin’in hareketini ve daha geniş pazar üzerindeki etkilerini yakından takip etmelidir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap