ADA, DOGE, SOL ve SHIB %8 Düşerken Bitcoin Hakimiyeti Yükseliyor!

ADA, DOGE, SOL ve SHIB %8 Düşerken Bitcoin Hakimiyeti Yükseliyor!

Bugün ADA, DOT, DOGE, SOL ve SHIB gibi birçok büyük hacimli altcoin kırmızı renkte işlem görüyor. Bitcoin bu haftanın başlarında 26.000 doların üzerine çıktıktan sonra geri çekilerek şu anda 24.000 dolar ile 25.000 dolar arasında konsolide oluyor.

Son 24 saat içinde çoğu altcoin sert bir düşüş yaşadı ve bu da Bitcoin’in pazar hakimiyetini Haziran 2022’den bu yana en yüksek seviyelere çıkardı. Bu durum, yatırımcıların Bitcoin’e güvenlerini artırarak, diğer kripto para birimlerinin değer kaybetmesine neden olabilir. Ancak, kripto para piyasası oldukça dalgalıdır ve fiyat hareketleri beklenmedik bir şekilde değişebilir.

BTC Hakimiyeti Yükseliyor

BTC, yakın bir süre önce 20.000 doların altına düşerek fiyat performansında ciddi sorunlar yaşadığı bir haftadan geçmişti. Ancak, ABD ve Avrupa’daki bankacılık sorunlarının kötüleşmesiyle birlikte kripto para birimi yükselişe geçti. İlk olarak 22.000 doların üzerine çıkan BTC, daha sonra hızla yükseldi ve Bitstamp’ta 26.500 dolara kadar fırlayarak dokuz ayın en yüksek fiyatına ulaştı.

Ancak ayılar bu noktada varlıklarını hatırlattı ve Bitcoin’in yukarı yönlü hareketine izin vermediler. Tam tersine, varlığı güneye doğru ittiler ve dün Bitcoin’in fiyatı 24.000 dolara kadar düştü.

Şu an itibariyle, Bitcoin bir miktar değer kazanarak 25.000 dolar civarında işlem görüyor. Kripto para birimi piyasa değeri 500 milyar doların altında kaldı, ancak Bitcoin’in altcoinler üzerindeki hakimiyeti %44’ün üzerinde. Bu, Bitcoin’in hakimiyetinin en son Haziran 2021’de bu kadar yüksek seviyelerde olduğu anlamına geliyor.

bitcoin
ada, doge, sol ve shib %8 düşerken bitcoin hakimiyeti yükseliyor! 3

Altcoinler Kırmızıya Dönüyor

Hafta ortasında birçok altcoin yeni yerel zirvelere ulaşarak patlama yaşamıştı, ancak çoğu bugün kırmızı renkte işlem görüyor. Ethereum %2,3 düşüşle 1.650 dolara geriledi ve Ripple benzer bir yüzdeyle geri çekildi. Cardano, Polygon, Dogecoin, Solana, Polkadot, Shiba Inu, Litecoin ve Avalanche gibi altcoinler %4 ile %8 arasında bir düşüş yaşadılar.

Binance Coin, ilk 10 altcoin arasında tek belirgin istisna olarak günlük küçük bir artışla 320 dolara yakın bir seviyede işlem görüyor. Genel olarak, kripto piyasası değeri CoinMarketCap’te Salı günü ulaşılan zirveden 70 milyar dolar daha düşük olan 1.070 trilyon dolara geriledi.

bitcoin
ada, doge, sol ve shib %8 düşerken bitcoin hakimiyeti yükseliyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.