Açığa Çıkan Solana (SOL) Yatırımcıları Bu Seviyede Kar Elde Edebilir!

Açığa Çıkan Solana (SOL) Yatırımcıları Bu Seviyede Kar Elde Edebilir!
0

Daha önce, 37-39 dolarlık alanın boğaların savunması için ne kadar önemli olduğunu araştırdık. Boğalar bu talep bölgesini savunabilseydi, Solana için kartlarda daha yüksek bir hamle olabilirdi. Yine de, Bitcoin’in arkasındaki satış baskısı bir katalizör görevi gördü ve birçok büyük altcoini sarstı. Solana 42,5 doların üzerine çıkmak için mücadele ediyordu.

SOL 1 Günlük Grafik

solana
açığa çıkan solana (sol) yatırımcıları bu seviyede kar elde edebilir! 3

Günlük zaman diliminde fiyata yakın bazı önemli seviyeler işaretlendi. Mayıs ayının en düşük seviyesi, Haziran ayının en yüksek seviyesi ve aynı zamanda en düşük seviye, önümüzdeki haftalarda muhtemelen önemli seviyeler olacaktı. Fiyat 42,5$’ı vurduğunda gizli bir düşüş eğilimi (turuncu) gelişti. Bu, eski düşüş trendinin devam ettiğinin sinyalini verdi ve SOL son günlerde düşüşe geçti.

Mayıs ayının en düşük seviyesi 37.37 dolar, geçen ay destek ve direnç olarak hareket etti. Boğaların daha düşük zaman dilimlerinde bir destek bölgesi olan bu bölgeyi savunmaya çalışması bekleniyordu.

Yine de, fiyat tam olarak onu kırdı ve Solana için aşağı yönlü bir önyargıyı güçlendirdi. Bitcoin’in de satış baskısı ile karşı karşıya olduğu gerçeği göz önüne alındığında, önümüzdeki birkaç gün içinde SOL’un yönünün güneye doğru olacağı ortaya çıktı.

SOL 2 Saatlik Grafik

solana
açığa çıkan solana (sol) yatırımcıları bu seviyede kar elde edebilir! 4

2 saatlik grafik, fiyatın %38.2 geri çekilme seviyesinin altına düştüğünü ve daha da düştüğünü gösterdi. 37.37 dolar kırıldı ve henüz direnç olarak yeniden test edilmedi. RSI aşırı satım bölgesine yaklaşırken, Stokastik RSI aşırı satım bölgesindeydi. Bu nedenle, fiyatlarda bir sonraki düşüşten önce 37 dolarlık alana doğru olası bir sıçrama meydana gelebilir.

Ayrıca 33.75 dolardan sıçrama olmadan daha düşük bir hareket olasılığı da var. A/D çizgisi gitgide düşüyor ve satış baskısı, SOL’un sıçrama olmadan düşüşünü görebilir.

Çözüm

32 dolarlık bölge, kısa pozisyonların kâr elde etmesi için iyi bir alandı. 37 dolara sıçrama ideal bir giriş sunabilir. Kısa pozisyonlar, bir stop-loss ayarlamak için Supertrend göstergelerini kullanabilir. Hem günlük hem de saatlik zaman dilimleri Solana’nın arkasında satış baskısı gösterdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap