ABD Yetkilileri İlk FTX Mahkemesi Duruşma Tarihini Belirledi!

ABD Yetkilileri İlk FTX Mahkemesi Duruşma Tarihini Belirledi!

FTX’in beklenmedik çöküşünün ardından ortalık yatıştığına göre, hükümet yetkilileri konuyla ilgili duruşmalar planlamaya başladı.

Duruşma, Finansal Hizmetler Komitesi davasını hazırlarken ABD Senatosu Tarım Komitesi tarafından yapılacak.

Şu anda iflas etmiş olan borsanın boyutu göz önüne alındığında, duruşmalar muhtemelen bundan sonra kripto endüstrisini değiştirecek yeni düzenlemelerle sonuçlanacak.

ftx
abd yetkilileri i̇lk ftx mahkemesi duruşma tarihini belirledi! 2

Tüketicinin Korunması Çağrıları

Türkiye ve Bahamalar’daki yetkililer kendi soruşturmalarını çoktan başlattılar ancak bölgesel yargıçlar tarafından alınan kararlar muhtemelen yalnızca bu yetki alanlarındaki kripto borsalarının işleyişini etkileyecektir.

Buna karşılık, ABD Hükümeti tarafından çıkarılan düzenlemeler büyük olasılıkla en azından diğer ülkeler için bir emsal oluşturacak ve en iyi ihtimalle, bir kripto şirketinin merkezi ABD’de olması koşuluyla her yerde değişiklikleri zorunlu kılacaktır.

Bunu göz önünde bulunduran ABD Senatosu Tarım Komitesi, FTX’in çöküşüyle ​​ilgili ilk duruşmanın 1 Aralık’ta yapılmasına karar verdi.

“Kongrenin Neden Harekete Geçmesi Gerekiyor: FTX Çöküşünden Öğrenilen Dersler” başlıklı tam komite duruşmasının duyurusuna, Komite Başkanı Debbie Stabenow’un iki partili Dijital Emtia Tüketiciyi Koruma Yasasını geçirmesi için bir eylem çağrısı da eşlik etti. Bunun, bireysel yatırımcıların FTX’in patlamasına maruz kalmasını sınırlayacağı iddia ediliyordu.

Tarım Komitesi gerçekten de kripto para birimiyle ilgili konularda bir duruşmaya ev sahipliği yapacak kadar tuhaf bir düzenleyici kurum olduğundan, Tarım Komitesi konuyu ele alması için CFTC başkanı Rostin Benham’ı getirecek.

FSC Tarafından Ayrı Bir Soruşturma Devam Ediyor

ABD Senatosu’nun diğer yerlerinde Finansal Hizmetler Komitesi de aynı konuyla ilgili duruşmalara hazırlanıyor. Bugün itibariyle, FTX’in FSC’ye karşı mahkemeye çıkacağı gün için herhangi bir tarih belirlenmedi.

Meclis Mali Hizmetler Komitesi başkanı Maxine Waters’a göre, benzer bir çöküşün dünya çapında çalışkan insanların varlıklarını tehlikeye atmamasını sağlamak için düzenlemeye ihtiyaç var.

FTX’in düşüşü, birçoğu zor kazanılmış birikimlerini yatıran sıradan insanlar olan bir milyondan fazla kullanıcıya büyük zarar verdi, ancak birkaç saniye içinde hepsinin yok oluşunu izledi. Dijital varlık varlıklarının, sağlam federal gözetim ve açık yol kuralları dışında gölgelerde faaliyet gösterememesini sağlamak için yasama eylemlerine ihtiyacımız var.”

Yaklaşan duruşmayı duyuran basın açıklaması, FSC’nin kripto para platformları için yeni düzenlemelerin mümkün olan en kısa sürede geçmesini sağlamak için elinden gelen her şeyi yapacağını vurguluyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.