AAVE: Merak Uyandıran 11 Mayıs Kazası ve Bunun Yatırımcılar İçin Nasıl Bir Nimet Olduğu…

AAVE: Merak Uyandıran 11 Mayıs Kazası ve Bunun Yatırımcılar İçin Nasıl Bir Nimet Olduğu…
0

Çoğu kripto para birimi, son çöküş sırasında önemli bir darbe aldı, ancak bazı tokenler, kayıplardan daha fazla kârla galip geldi. Böyle bir belirteç, AAVE idi. DeFi tokeninin fiyatı düşse de, yatırımcıların faaliyetleri sayesinde çöküşten verimli bir şekilde kurtuldu.

AAVE Kazanç Sağlar

Diğer altcoinler gibi AAVE de fiyat düşüşüne maruz kaldı, ancak yatırımcıların güvenini kaybetmedi. Aslında, yatırımcı sayısında bir artış gördü.

Ortalama olarak, AAVE’nin bir aylık süre içinde yaklaşık 1 bin yeni yatırımcı eklediği kaydedildi. Ancak sadece geçen hafta 1.2 binden fazla yatırımcı ağa katıldı.

aave
aave: merak uyandıran 11 mayıs kazası ve bunun yatırımcılar i̇çin nasıl bir nimet olduğu... 5

Bu aynı zamanda zincirdeki aktifliği yavaşlatan yatırımcıları yeniden canlandırdı.

DeFi madeni parası şimdiye kadar ayılarla mücadelede çok aktifti. Kaza haftasında kaydettiği %51.82’lik düşüşün ardından düştüğü aşırı satım bölgesinden başarılı bir şekilde çıktı.

aave
aave: merak uyandıran 11 mayıs kazası ve bunun yatırımcılar i̇çin nasıl bir nimet olduğu... 6

AAVE yatırımcılarının son piyasa çöküşü sırasında panik yapmadığını söylemek haksızlık olur. Panikleri ağda bazı ciddi ezikler yarattı. Böylece milyonlarca dolar değerindeki token etkileniyor. Fiyattaki düşüş başlangıçta yatırımcıları kayıpları en aza indirme umuduyla varlıklarını hareket ettirmeye teşvik etti.

En büyük darbe, arzlarını bir yıldan fazla bir süredir kontrolleri altında tutan uzun vadeli AAVE sahiplerinden geldi.

Bu kohort, arzını satmada sık olmasına rağmen, 13 Mayıs’ta 133,3 milyon gün tüketerek en aktif durumundaydı. Böyle bir olay en son, satış tarihinden tam olarak bir yıl önce, Mayıs 2021’de meydana geldi.

aave
aave: merak uyandıran 11 mayıs kazası ve bunun yatırımcılar i̇çin nasıl bir nimet olduğu... 7

İkincisi, satış gerçekleştikçe panikleyen diğer yatırımcılar da sabrını kaybetmeye başladı. Sonuç olarak, tüm ağ, kayıplarla 142.29 milyon dolar değerinde 1.53 milyon token gözlemledi. Özellikle, bu işaret en son Mayıs 2021’de gözlemlendi.

aave
aave: merak uyandıran 11 mayıs kazası ve bunun yatırımcılar i̇çin nasıl bir nimet olduğu... 8

Son olarak, çöküşün yaptığı tek iyi şey, piyasaya yeniden enerji vermek ve tokenın yavaşlayan benimsemesini sağlamaktı. Şimdi, ağ büyümesi tutarlı kaldığından, AAVE’nin piyasada daha yüksek bir talep görmesi bekleniyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap