AAVE, Mayıs Ortası Rallisinin Ardından Düşüş Düzeltmesi Başlattı Ancak Yukarı Yönlü Hareket İçin Hazır mı?

AAVE, Mayıs Ortası Rallisinin Ardından Düşüş Düzeltmesi Başlattı Ancak Yukarı Yönlü Hareket İçin Hazır mı?
0

AAVE, Mayıs ayının ikinci yarısında en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu. Mayıs kazasından sonra %80’den fazla ralli yaptı ancak Haziran ayına hafif bir düzeltme ile başladı.

Token Bu yazının yazıldığı sırada 103.50$ civarında işlem gördü, bu da 31 Mayıs’ın yükseği 124$’dan kabaca %17 düştüğü anlamına geliyor. Bu, bu ayın düşüş eğiliminde olduğu anlamına gelse de, yatırımcılar yakında yukarı yönlü yörüngesini geri kazanıp kazanmayacağını merak ediyor olabilir.

Boğalar Gölgeliyor mu?

AAVE’nin fiyat hareketine bir bakış, fiyat yönüne biraz açıklık getirebilir. Düşüş fiyat düzeltmesi, RSI’nin nötr seviyesinin yakınında ivme kaybediyor gibi görünüyor. Düşük satış baskısı, ayıların Mayıs ayının sonuna doğru yaptıkları gibi bir kez daha yerini boğalara bırakabileceğini gösteriyor.

aave
aave, mayıs ortası rallisinin ardından düşüş düzeltmesi başlattı ancak yukarı yönlü hareket i̇çin hazır mı? 4

Token’ın MFI’si, kayda değer olumsuzluğa rağmen şu anda 50’de. Bu arada, DMI göstergesi, ayıların ve boğaların şu anda hakimiyet için savaştığını gösteriyor. Belki zincir içi ölçümler, AAVE’nin nereye gittiği konusunda daha fazla netlik sağlayabilir.

Token’ın borsalardaki arzı, 1 Haziran’da kayda değer bir artışla son iki haftada önemli ölçüde arttı ve hafif satışları tetikledi. Ancak aynı metrik, 3 Haziran’a kadar artış öncesi seviyelere kadar bazı çıkışlar kaydetti. En iyi değişim adresleri, AAVE’lerinin bir kısmını satarak 29 ve 30 Mayıs arasında en iyi değişim adreslerinde 3,02 milyon AAVE’den 2,88 milyon AAVE’ye düşüşe neden oldu. Günümüze kadar pek bir değişiklik gözlemlenmemiştir.

aave
aave, mayıs ortası rallisinin ardından düşüş düzeltmesi başlattı ancak yukarı yönlü hareket i̇çin hazır mı? 5

Borsa dışı en iyi adreslerin elindeki arz, 29 Mayıs ve 5 Haziran arasında 7,57 milyon AAVE’den 769 milyon token’a hafifçe yükseldi. Bu, hareketin çoğu değişim adreslerinde gerçekleşirken, değişim dışı adreslerin biraz arttığını gösteriyor.

Token’ın adres sayısına göre tedarik dağılımına gelince, işler oldukça ilginç bir hal aldı. 100.000 AAVE’den fazla tutan adresler için herhangi bir değişiklik gözlemlenmedi. Ancak 10.000 ile 100.000 token arasında tutan adresler 30 Mayıs ile 3 Haziran arasında 111’den 106’ya düştü. Ancak, 3 Haziran ile 5 Haziran arasında 106’dan 109’a yükseldi, bu da bazı adreslerin yeniden biriktiği anlamına geliyor.

aave
aave, mayıs ortası rallisinin ardından düşüş düzeltmesi başlattı ancak yukarı yönlü hareket i̇çin hazır mı? 6

Çözüm

Yeniden birikim, Token’ın dezavantajının neden yavaşladığını açıklıyor. Bununla birlikte, bir yükselişin olmaması, fiyatı yukarı itmek için yeterli yükseliş baskısı olmadığını gösteriyor. Boğalar ve ayılar arasında hala bir atış olabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap