AAVE Gitgide Daha da Batarken, Kurtarma Hala Bir Seçenek mi?

AAVE Gitgide Daha da Batarken, Kurtarma Hala Bir Seçenek mi?
0

AAVE’nin performansına bakıldığında son 24 saatte %13’ün üzerinde düşüş yaşandı. Ayrıca, jeton, maskotunun yatırımcıları korkutma vizyonuna ulaşmış gibi görünebilir. Haziran ayının başlangıcı, kripto para piyasasının Mayıs ayının kanından toparlanmasıyla birlikte bir umut ışığı getirdi. Ancak Haziran ayının üçüncü haftasına girerken piyasanın senaryosu pek de iyi görünmüyor.

AAVE Gerçekten Korkutucu Görünüyor

Düşüş haftalarca süren konsolidasyonun ardından şüphelenmeyen kripto para birimlerini vurduğunda, pazarın %90’ından fazlası fiyat düşüşlerinin kurbanı oldu. Ancak, bazıları için kripto alanında sıradan bir gündü.

AAVE, DeFi varlığı son dört günde %21,28 düşerek ve düşmeye devam ederek 83 dolardan işlem gördüğü için bunlardan biriydi.

aave
aave gitgide daha da batarken, kurtarma hala bir seçenek mi? 5

İlginç bir şekilde, AAVE sahipleri, AAVE’nin 17 milyon $ değerinde AAVE satarak %52’lik bir ralliyi tamamladığı anda karlarını ayırmaya karar verdikleri için düşüşün görünüşte farkındaydılar.

aave
aave gitgide daha da batarken, kurtarma hala bir seçenek mi? 6

Ancak bu yatırımcılar, düşüş baskısı artacağı için başka bir düşüş trendine tanık olabilirler.

Sıkıştırma Momentum Göstergesi bugün düşüş moduna geçti ve aktif sıkıştırma 17 günü tamamladı (ref. AAVE Fiyatı eylem resmi) .

Geçmişte, sıkma salımı, aktif sıkmanın ardından 14-20 gün içinde meydana geldi ve sonraki üç gün içinde olursa, AAVE daha da düşecek.

Aynı şeyi öngören yatırımcılar ağda kayboluyor ve düşüş geçene kadar sakinleşmeye karar verdiler. AAVE, cüzdanlarında fazla hareket etmeden oturuyor ve bu da düşük hıza neden oluyor.

AAVE, DeFi protokolünün rakiplerinin önünde olmasını sağlamak için elinden gelenin en iyisini yapıyor ve aynı nedenle V3’ünü Ropsten Testnet post The Merge of 8 June’a yerleştirdi.

Bununla birlikte, bu taktikler varlık için yeterli çekiş sağlamadığı için yatırımcıların bunu pek umursadığı söylenemez. Bunun temel nedeni, bir yatırım aracı olarak AAVE’nin sahipleri için fazla kar elde etmemiş olmasıdır. Ocak 2021, AAVE yatırımcılarının tamamen kar elde ettiği son zamandı. 

O zamandan beri, kârlar azalmaya başladı ve yayın tarihi itibariyle 13 binden az yatırımcı kâr ediyor. Ağdaki adreslerin %84’ünden fazlası, ayı piyasasında satış yapmalarını daha da zorlaştıran kayıplara maruz kalıyor.

aave
aave gitgide daha da batarken, kurtarma hala bir seçenek mi? 7

Bu aynı zamanda, daha geniş bir ölçekte, DeFi tokeninin benimsenmesinin önemli ölçüde azalmasının ve ağ büyümesinin bir yükseliş trendi işaretlemek için mücadele etmesinin nedenidir.

aave
aave gitgide daha da batarken, kurtarma hala bir seçenek mi? 8

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap