9 Aralık Kripto Fiyat Analizi: Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Cardano (ADA), BNB ve Litecoin (LTC)

9 Aralık Kripto Fiyat Analizi: Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Cardano (ADA), BNB ve Litecoin (LTC)

Ethereum (ETH) Analiz

Geçen hafta analizlerde Ethereum, yedi gün öncesine kıyasla çok fazla sapmaya izin vermeyen yatay hareket ederek fiyatını kilit desteğin üzerinde 1.240 doların üzerinde konsolide etti. Bununla birlikte, bu fiyat hareketi, yükseliş olarak yorumlanabilecek daha yüksek bir dip yaptı.

Alıcılar ETH’ye dönerse, bir sonraki kilit direnç, muhtemelen daha önemli bir geri itmeyle karşılaşacağı 1.365 dolarda bulunuyor. İyimser olmak için işaretler olsa da, göstergeler mevcut fiyata da yansıyan bir inanç eksikliği gösteriyor.

İleriye bakıldığında, Ethereum önümüzdeki hafta sonu kilit direnci kırmaya çalışabilir. Bunu yapmak için, alıcıların yürürlükte kalması gerekecek, çünkü şu anda hacim, fiyat hareketinin de sabit olduğu Ekim ayı seviyelerine düştü. Bu konsolidasyon ne kadar uzun sürerse, mevcut aralıktan kırılma o kadar değişken olacaktır.

analiz
9 aralık kripto fiyat analizi: ethereum (eth), ripple (xrp), cardano (ada), bnb ve litecoin (ltc) 6

Ripple (XRP) Analiz

XRP analizlerde, Kasım ayının sonundan bu yana yatay hareket ettikten sonra Ethereum’a benzer bir fiyat hareketine sahip. Bu nedenle fiyatı %1.8 gibi küçük bir kayıpla da olsa yedi gün öncesine çok benziyor. 0,37 Dolardaki iyi destekle, XRP’nin önümüzdeki haftalarda 0,44 Dolarlık temel direncin üzerinde bir kırılma denemesi daha olası görünüyor.

Hacim düşük kalmaya devam ediyor, ancak bu kripto para birimi kilit desteğin üzerinde kalmayı başardığı sürece, önyargı boğa tarafına yöneliyor. Bunun nedeni, satıcıların fiyatı düşürme inancından yoksun olmaları ve şimdiye kadar XRP’nin ETH gibi daha yüksek dipler yapmasıdır.

Geleceğe bakıldığında, piyasa katılımcıları kritik bir direnç testi yapıyor olabilir. Bu, bu kripto para biriminin çok ihtiyaç duyulan hacmi geri getirmesi için ihtiyaç duyduğu tetikleyici olabilir. 0,44 dolardan keskin bir ret, aşırı düşüş olarak kabul edilirken, bir kırılma, XRP’nin tekrar 0,50 dolara ulaşmasının yolunu açar.

analiz
9 aralık kripto fiyat analizi: ethereum (eth), ripple (xrp), cardano (ada), bnb ve litecoin (ltc) 7

Cardano (ADA) Analiz

ETH ve XRP ile karşılaştırıldığında Cardano daha zayıf görünüyor ve bu aynı zamanda mevcut fiyatın bu yıl tüm zamanların en düşük seviyesinden uzaklığıyla da ölçülebilir. Boğalar geçtiğimiz haftalarda çok çekingendi ve bu da ADA’nın 0,30 dolardaki kilit desteğinin ötesine geçmesine izin vermedi. Bu aynı zamanda fiyatının yedi gün önceki fiyatla hemen hemen aynı olduğu anlamına geliyor.

Mevcut fiyat hareketi, ADA’yı bir konsolidasyon dönemine sokuyor ve kilit direnç, hala biraz uzakta olan 0,34 $’da bulunuyor. Bazı kripto para birimleri (ETH ve XRP gibi) bu düz trendin bir kırılma ile sona erebileceğini öne sürerken, Cardano tablosu çok fazla belirsizlik gösteriyor.

İleriye bakıldığında, ADA kilit direnci test etmeye çalışabilir, ancak aynı şekilde, genel piyasa yeniden düşüşe geçerse fiyat mevcut desteğin altına da düşebilir. Böyle bir düşüş eğilimi, ADA’nın fiyatının hızla 0,28 $’lık bir sonraki önemli desteğe düştüğünü görebilir.

analiz
9 aralık kripto fiyat analizi: ethereum (eth), ripple (xrp), cardano (ada), bnb ve litecoin (ltc) 8

Binance Coin (BNB) Analiz

BNB, bu haftaki listedeki diğer kripto paralara kıyasla çok daha iyi bir konumda. Haziran ayında yaptığı düşükten bu yana, fiyat daha yüksek dipler ve daha yüksek zirveler yapmaya devam etti. Bu yükseliş trendi, fiyat çoğu zaman 300 doların altında değiştiği için son birkaç ayda biraz durdu.

Bu sabit fiyat hareketi nedeniyle, BNB’nin fiyatı yedi gün öncesine oldukça benziyor ve beklenti, 300 ile 260 $ arasında değişmeye devam etmesi. Büyük bir kopuş için katalizör hala gelmek üzere ve genel pazar bunu bekliyor gibi görünüyor.

Dünyanın en büyük kripto borsasının tokenı olan BNB, güç göstermeye devam ediyor. Binance kullanıcıları tarafından yaratılan ek talep, Haziran ayındaki dip seviyeleri bir daha asla görmemesine izin verirken, diğer birçok kripto para birimi o zamandan bu yana daha düşük dipler yaptı. Bu, BNB’nin bu ayı piyasası sırasında zaten dibe vurmuş olabileceği anlamına gelir.

analiz
9 aralık kripto fiyat analizi: ethereum (eth), ripple (xrp), cardano (ada), bnb ve litecoin (ltc) 9

Litecoin (LTC) Analiz

Son birkaç haftanın en iyi performans gösterenlerinden biri olan Litecoin, güçlü görünmeye devam ediyor. Fiyat şu anda, şimdiye kadar iyi durumda olan 74 dolarlık kilit desteğin üzerinde konsolide oluyor. Son yedi günde yalnızca %0,9’luk bir artışla momentum biraz zayıflamış olsa da, iyimser olmak için nedenler var.

Satıcıların birden fazla denemeden sonra LTC’yi 74 doların altına itememesi bir yükseliş işaretidir. Bu nedenle, bu kripto para biriminin, boğaların üstün olduğu göründüğü için bir sonraki adımda 95 dolara taşınması daha olası görünüyor.

İleriye bakıldığında, LTC genel pazardan daha iyi performans göstermeye devam edebilir. Bununla birlikte, satıcılar harekete geçmek için o anı bekliyor olabileceğinden, en büyük zorluğu üç basamaklı bir değerlemeye girmek olacaktır. Dahası, LTC karı güvence altına almak için 100 dolara yaklaştığında alıcılar da satıcıya dönüşebilir. Bu nedenle 100 doların üzerinde bir kırılma şu anda zor görünüyor.

analiz
9 aralık kripto fiyat analizi: ethereum (eth), ripple (xrp), cardano (ada), bnb ve litecoin (ltc) 10

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.