8 Nisan Kripto Fiyat Analizi: Ethereum, Cardano, Solana, Avalanche ve Luna

8 Nisan Kripto Fiyat Analizi: Ethereum, Cardano, Solana, Avalanche ve Luna
0

Ethereum (ETH) Analiz

Geçen hafta, ETH 3.582 dolara ulaştıktan sonra bir düzeltmeye girdi. Fiyat 3.140 dolara düştü ve bu süreçte göstergeler düşüşe geçti. Bu nedenle, ETH önemli bir kazanç grafiği çizemedi.

4 saat gibi daha kısa zaman dilimlerinde ETH 3.500 dolara geri dönmeye istekli görünüyor, ancak satıcıların bu hafta için başka planları olabilir. Günlük MACD, geçen Çarşamba günü düşüş eğilimi gösterdi ve bu, trendde büyük bir değişikliğe işaret edebilir.

İleriye bakıldığında, ETH, alıcılar tarafından iyi savunulması gereken 3.000 $ seviyesinin hemen üzerinde güçlü bir desteğe sahip. Fiyattaki herhangi bir düşüşün, ETH’nin tekrar yükselmesi için bir pivot görevi görebilecek bu kilit destekte durdurulması muhtemel.

analiz
8 nisan kripto fiyat analizi: ethereum, cardano, solana, avalanche ve luna 6

Cardano (ADA) Analiz

ADA, şu anda kilit bir direnç olarak hareket eden 1.2 doların üzerine çıkamamasının ardından son yedi günü kırmızıyla kapattı ve %4 kaybetti. Alıcılar bu seviyenin üzerine çıkmak için en az iki kez girişimde bulundular, ancak ayılar fiyat hareketini bırakmadı ve son birkaç gün içinde ADA’yı 1 dolara yaklaştırmayı başardılar.

Anahtar destek 1 dolarda bulunuyor ve ADA bir geri dönüş gerçekleşmeden önce bu seviyeyi test edebilir. Bu destek, ETH grafiğindeki 3.000 dolar seviyesine benzer. Ne yazık ki alıcılar için, günlük zaman dilimindeki MACD de geçen Çarşamba günü genellikle bir satış sinyali olan düşüş tarafında geçti.

ADA 1 doların üzerinde bir fiyatı koruyabildiği sürece, boğaların mevcut düzeltmeyi tersine çevirmek ve kripto para birimini yükseliş trendine geri döndürmek için hala çok iyi bir şansı var. Bu daha sonra başka bir bacak yukarı çıkmadan önce sağlıklı bir geri çekilme olarak yorumlanabilir.

analiz
8 nisan kripto fiyat analizi: ethereum, cardano, solana, avalanche ve luna 7

Solana (SOL) Analiz

Solana, 136 dolardan kilit dirence ulaştığında son analizimizde en iyi performansı gösteren kişiydi. Bu şimdi değişti, fiyat yedi gün öncesine kıyasla neredeyse %3 düştü. Temel destek 100 dolarda bulunuyor ve SOL bu seviyenin oldukça üzerinde kalmayı başardı.

ADA ve ETH’nin aksine Solana, bugün günlük MACD’de düşüş eğilimi gösterdi. Bu sinyal, alıcılar yakında adım atmazlarsa fiyatı 100$’a doğru itebileceği için dikkate alınmalıdır. Hacim güçlü kaldı ve alıcılar SOL ile ilgilenmeye devam ediyor, ancak yükseliş momentumu gücünü yitirerek satıcıların devralması için bir fırsat yarattı.

İleriye baktığımızda, SOL için olası bir düşüşü göz ardı etmemek akıllıca olacaktır. Satıcılar, tükenmeden önce fiyatı 100 dolara çıkarabilir ve alıcılar, tekrar devralma fırsatlarını hissedeceklerdir.

analiz
8 nisan kripto fiyat analizi: ethereum, cardano, solana, avalanche ve luna 8

Avalanche (AVAX) Analiz

AVAX ivme kazanmak için mücadele ediyor ve son yedi gün içinde değerinin %7’sini kaybetti. Buna rağmen, kripto para birimi Şubat ayından bu yana her seferinde daha yüksek dipler yapmayı başararak onu net bir yükseliş eğilimine soktu.

Kilit direnç 100 dolarda ve destek 78 dolarda bulunuyor. Son üç ayın çoğunda, AVAX bu aralığın içinde hareket etti ve herhangi bir sapma hızla bu aralığın içine itildi. Alıcıların 100 doların üzerine çıkabilmesi ve bu seviyeyi desteğe dönüştürebilmesi için çok fazla hacim ve ivme toplaması gerekecek. Şimdiye kadar, bunu başaramadılar.

İleriye bakıldığında, AVAX’ın boğalar başka bir kırılma girişiminde bulunana kadar mevcut desteği ve direnci arasında biraz daha uzun süre sıçrama yapması muhtemel. Fiyatın yükseliş trendinde olduğu düşünüldüğünde satış tarafı avantajlı bir konumda değil. Bu nedenle, önyargı gelecekte boğadır.

analiz
8 nisan kripto fiyat analizi: ethereum, cardano, solana, avalanche ve luna 9

Luna Analiz

Luna, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 119,55$’a (Binance) ulaştıktan sonra harika bir hafta geçirdi. Ancak, Luna’nın fiyatı hızla tersine döndüğü ve birkaç gün sonra 100 dolara gerileyen sürekli bir düzeltmeye girdiği için kutlamalar sürmedi. Bu seviye şu anda destek görevi görüyor ve eğer kaybedilirse boğalar için büyük bir darbe olur. Bu fiyat hareketi, son analizimizle neredeyse aynı olan fiyatla, son yedi gün içinde elde edilen kazançların çoğunu sildi.

Algoritmik stabilcoinlerdeki rekabet yoğunlaştıkça Luna’nın cazibesi de yakın vadede azalabilir. Dün, Near Protocol’ün, Luna/UST nane/yanma mekaniğini yansıtabilecek USN adlı kendi algoritmik sabit parasını oluşturacağına dair haberler çıktı.

Bunun da ötesinde, Luna’nın son hareketi, fiyat ile RSI arasında büyük bir düşüş eğilimi gösteriyor. Fiyat Aralık 2021’den bu yana sürekli olarak yüksek seviyelere çıkarken, RSI göstergesi ise daha düşük seviyelere çıktı.

Bu, yakın gelecekte Luna için daha önemli bir düzeltmeye yol açabilir. Şu anda Luna’ya girmeyi düşünmeden önce bu nedenle dikkatli olmak en iyisi.

analiz
8 nisan kripto fiyat analizi: ethereum, cardano, solana, avalanche ve luna 10

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap