7 Nisan Cuma Kripto Piyasa Analizi: ETH, XRP, ADA, BNB, SOL

7 Nisan Cuma Kripto Piyasa Analizi: ETH, XRP, ADA, BNB, SOL

Ethereum (ETH) Analiz

Bu hafta Ethereum, %3,5’lik bir fiyat artışı kaydederek yükseliş trendini sürdürdü. ETH, şu anda desteğe dönüşen 1.800 dolarlık kilit direnci kırdı.

Ancak, bir sonraki direnç seviyesi olan 2.000 dolar büyük bir psikolojik seviyeyi temsil ettiği için satıcıları ve kâr alıcılarını çekebilir. Momentum şu anda alıcıların lehine işliyor olsa da, kilit direncin hala çok uzak olmadığı göz önüne alındığında, dikkatli olmak önemlidir.

Geleceğe yönelik olarak, Ethereum rallisini sürdürürse bile, fiyatın ilk denemede 2.000 doların üzerine çıkması beklenmedik olacaktır. Daha olası bir senaryo, fiyatın bir geri çekilme yaşamasıdır.

analiz
7 nisan cuma kripto piyasa analizi: eth, xrp, ada, bnb, sol 6

Ripple (XRP) Analiz

XRP rallisi, 53 sentteki kilit dirence dokunduktan sonra keskin bir dönüş yaptı ve fiyat son yedi gün içinde %4,6 kayıpla kapandı. Mevcut destek seviyesi 43 senttir.

Ancak, momentum hala alıcıların lehine işliyor ve MACD göstergesi yükseliş eğilimini sürdürüyor. Kilit direncin yeniden test edilmesi muhtemel görünüyor ve yalnızca genel piyasa düzeltmesi, bunun gerçekleşmesini önleyebilir.

İleriye bakıldığında, XRP uyanık görünüyor. Son ralli, 43 sent seviyesini birkaç günde desteğe dönüştürdü ve bu, sürdürülebilir ve anlamlı bir fiyat hareketi olduğunu gösteriyor. Ayrıca, XRP daha yüksek bir seviyeye ulaştı ve bu, genel bir yükseliş eğiliminin varlığını destekliyor.

analiz
7 nisan cuma kripto piyasa analizi: eth, xrp, ada, bnb, sol 7

Cardano (ADA) Analiz

Cardano bu hafta kazanç sağlamakta zorlanarak fiyatında sadece %0,7 gibi mütevazi bir artış gördü. Ayrıca, kripto para birimi 38 sentteki desteğini kaybetti, bu da ADA’nın bir sonraki temel destek seviyesinin 0,35 dolara düşebileceğini gösteriyor.

Momentumdaki düşüş, MACD ve RSI göstergelerini de düşüş eğilimine sokuyor. MACD, alıcılar yakında gelmezse günlük zaman diliminde düşüş eğilimi göstermeye başlayabilir. RSI ayrıca hızla orta seviyeye yaklaşıyor ve 50 puan seviyesinin altına düşerse, ADA düşüş eğilimi gösterebilir.

İleriye bakıldığında, ADA şu anda alıcılarını kaybetmiş görünüyor, bu da geri çekilmenin devam edebileceğini gösteriyor. Ancak, 35 sentteki destek seviyesi tutulursa, bu, tersine dönüş için iyi bir pivot noktası olarak hareket edebilir.

analiz
7 nisan cuma kripto piyasa analizi: eth, xrp, ada, bnb, sol 8

Binance Coin (BNB) Analiz

Binance Coin, fiyatının daha düşük seviyelere devam etmesi nedeniyle zorlu bir Nisan ayı geçirdi. Bu nedenle %2,1 kayıpla kapandı ve henüz destek seviyeleri bulunamadı. Bunun yerine, fiyat 315 dolar seviyesindeki kilit dirençten tekrar geri çekildi ve düşmeye devam ediyor.

Mevcut destek seviyesi hemen 300 doların altında ve fiyat hareketi aksi yönde değişmezse, Binance Coin bu seviyeyi yeniden test edebilir. Göstergeler herhangi bir geri dönüş işareti vermiyor ve zayıf bir güç gösteriyor.

Gelecekteki görünüm, Binance Coin’in Mart ayı ortasından başlayan düzeltme hareketine devam etmesi yönünde. Eğer öyleyse, fiyatın geri dönüş yapabilmesi için önce destek seviyeleri bulması gerekecek. En muhtemel aday, yaklaşık 300 dolar seviyesi civarındadır.

analiz
7 nisan cuma kripto piyasa analizi: eth, xrp, ada, bnb, sol 9

Solana (SOL) Analiz

Solana düz bir trendde bulunuyor ve alıcılar 20 dolarlık desteği korumak için iyi bir iş çıkardılar. Bu hafta değerinin yalnızca %0,8’ini kaybetti ve temel destek devam ettiği sürece SOL, volatilite geri döndüğünde kırılma girişiminde bulunmak için iyi bir şansa sahip olabilir. Ancak, kilit direnç seviyesi 22 dolar ve bu seviyeden Mart ortasında reddedildi. Momentum göstergeleri de piyasa katılımcılarının ilgisizliği nedeniyle net bir önyargı vermiyor. İleriye bakıldığında, Solana’nın fiyat hareketi boğalar veya ayılar tarafından yönlendirilmiyor gibi görünüyor ve duraklama içinde bulunuyor.

analiz
7 nisan cuma kripto piyasa analizi: eth, xrp, ada, bnb, sol 10

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.