40 Bin Doları Geri Aldıktan Sonra Bitcoin İçin İki Muhtemel Senaryo!

40 Bin Doları Geri Aldıktan Sonra Bitcoin İçin İki Muhtemel Senaryo!
0

Boğalar FED’in onayından sonra fiyatı daha da yükseltmeye çalışırken, faiz oranını %0,5’e yükselttiğinden, Bitcoin hala 36 bin-46 bin dolar aralığında konsolide oluyor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik:

Fiyat bir kez daha 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktı ve şu anda önemli 46 bin dolarlık bölgenin önünde bir sonraki dinamik direnç olan 100 günlük hareketli ortalamaya yaklaşıyor.

Fiyat 46 bin dolarlık bölgeye ulaşabilirse, bu seviye zaten defalarca test edildiğinden ve bu seviyenin üzerinde alım-durdurma şeklinde çok sayıda likidite yaratılmasına yol açacağından, bir yükseliş kırılması muhtemel olacaktır. Bununla birlikte, fiyat alt bant tarafından tekrar reddedilirse, 50 günlük hareketli ortalama ve 36 bin dolar seviyesi, fiyatı destekleyebilir ve tutabilir.

bitcoin
40 bin doları geri aldıktan sonra bitcoin i̇çin i̇ki muhtemel senaryo! 4

4 Saatlik Grafik:

4 saatlik zaman diliminde fiyat üçgen modelini yukarı doğru kırdı. Bu durumda iki olası senaryo vardır. İlki, küçük bir düzeltme ve kırık trend çizgisine geri çekilme ve büyük düşüş bayrağının yanında 46 bin dolar seviyesine doğru bir yükseliş toparlanması olacak.

Bu bayrağın üzerinde geçerli bir kırılma, fiyatın 52 bin dolarlık bölge olan bir sonraki kilit alana yükseleceği anlamına gelir. İkinci senaryo, ilk kırılmayı sahte yapacak olan kırık üçgen desenine geri dönüş olabilir. Sonuç olarak, fiyat muhtemelen 36 bin dolarlık destek bölgesine düşecek ve büyük bayrağın alt sınırını test edecek. Bu iki destek tutunamazsa, düşüş bayrağının devamı geçerli olacak ve fiyat kısa vadede muhtemelen çökerek 33 bin doların altına yeni bir dip yapacak.

bitcoin
40 bin doları geri aldıktan sonra bitcoin i̇çin i̇ki muhtemel senaryo! 5

Genel Analizi:

2020’nin sonlarından bu yana, döviz rezervleri metriği düşüş eğiliminde. Yönde ani bir değişiklik veya önlemdeki artış, tarihsel olarak fiyat için bir yükseliş/düşüş göstergesine işaret etti. Grafikte de görebileceğiniz gibi, her yükseliş olduğunda, piyasa düşüşe geçti. Ek olarak, gösterge aniden düştüğünde, Bitcoin yükselişe başladı.

bitcoin
40 bin doları geri aldıktan sonra bitcoin i̇çin i̇ki muhtemel senaryo! 6

Bu metrik, FOMC toplantısından bu yana keskin bir düşüş yaşıyor ve fiyatta henüz olumlu bir faaliyet belirtisi yok. Piyasanın etkisini görmesi genellikle biraz zaman alır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap